×

Awaria ciepłownicza w Warszawie! Gęste chmury spowiły stolicę, tworzą się gigantyczne korki

W Warszawie doszło do awarii ciepłowniczej. Jej skala jest ogromna. Przy ulicy Powsińskiej miał miejsce wyciek gorącej wody. Unoszące się gęste kłęby pary sprawiają wrażenie jakby doszło do pożaru.

awaria ciepłownicza w Warszawie
Twitter

Straż Pożarna w akcji

Około godziny 9:45 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wystąpieniu awarii ciepłowniczej przy skrzyżowaniu ulic Idzikowskiego i Gołkowskiej w Warszawie. Krótko po przybyciu pierwszych zastępów, udało się stwierdzić, że rura ciepłownicza uległa uszkodzeniu, powodując wyciek gorącej wody z rury. 

Na szczęście nikt nie ucierpiał. Awaria wywołała paraliż komunikacyjny. Wiele osób utknęło w korku. Autobusy nie kursują zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.

Wojciech Kapczyński ze Straży Pożarnej opowiada o szczegółach podjętej akcji:

Nasze działania polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuacji tych osób z pojazdów. Policja z kolei będzie wytyczała objazdy dla kierowców

Widoki jak z bajki

Kłęby białej pary sprawiły, że Warszawa wygląda niczym bajkowa kraina. Widoczność w miejscu zdarzenia jest niemal zerowa.

Jak relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl:

Tak spektakularna para bierze się stąd, że na zewnątrz jest około zera stopni Celsjusza, więc różnica temperatur między powietrzem, a gorącą wodą jest duża. W tych właśnie oparach utknęły samochody. Nie można podejść bliżej. Służby pilnują, żeby nikt tego nie robił

Zablokowane ulice

Służby zamknęły ruch m.in. na ul. Powsińskiej, Limanowskiego i Bonifacego. Z korkami należy liczyć się także w okolicach Mostu Siekierkowskiego.

Nad okolicą unosi się potężna chmura. Zaczynają tworzyć się olbrzymie korki w tej części Mokotowa. Na miejscu pracuje policja i trzy zastępy straży pożarnej.

Fotografie: Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij