×

Mieszkańcy Filadelfii nie mogli uwierzyć własnym oczom. Z wieżowca wylała się fontanna wody

Niecodzienny widok na ulicach Filadelfii. Woda wypływała z wieżowca, przyczyną była awaria jednej z rur. W prawie 300-metrowym One Liberty Place testowano systemy bezpieczeństwa.

Woda wypływa z wieżowca

Awaria miała miejsce w niedzielę około godziny 8 rano. W trakcie testów systemów przeciwpożarowych coś poszło nie tak i jedna z rur odprowadzających wodę pękła. Woda zaczęła masowo wypływać na ulicę poniżej. Wyciek zatamowano po około 5 minutach. Skontaktowano się wkrótce po zatrzymaniu przepływu z pracownikiem ochrony w Liberty Place, lecz odmówił on komentarza na temat tego, co mogło spowodować incydent. W sieci krąży kilkanaście nagrań, a wielu internatów szeroko komentowało sztuczny deszcz w centrum miasta.

Komentarz straży pożarnej

Odnośnie wypadku zapytano o komentarz Kathy Matheson, rzecznika straży pożarnej w Filadelfii:

Wyciek miał miejsce w trakcie testów systemów przeciwpożarowych budynku, które muszą być certyfikowane co roku. I chociaż niektóre konstrukcje mają wewnętrzne dreny, aby zapobiec zalaniu wodą ulicę poniżej, One Liberty Place ich nie posiada. Nowsze budynki są wyposażone w specjalne systemy odwadniające, które pobierają większość wody generowanej przez takie testy. Nie wymagano tego od Liberty w trakcie budowy w 1987 roku.

Coroczny wymóg certyfikacji systemu przeciwpożarowego nie jest nowy, powiedziała Karen Guss, rzeczniczka miejskiego Departamentu Licencji i Inspekcji, który wysłał inspektorów na teren w niedzielę. Urzędnicy potwierdzili, że zarząd budynku powinien był bardziej uważać, aby nie narażać samochodów i pieszych na niespodziewany deszcz.

Kolos w centrum Filadelfii

One Liberty Place to drugi, co do wysokości wieżowiec w Filadelfii. Jest to także drugi, co do wysokości budynek w Pensylwanii oraz jeden z wyższych w USA. Ma 288 metrów wysokości i 61 pięter. Zaprojektowany przez Murphy/Jahn, Inc. Architects i Zeidler Partnership Architect, został wybudowany w 1987. Dach budynku znajduje się prawie 20 metrów niżej, niż wynosi jego wysokości strukturalna.

Najwyższe piętro znajduje się na wysokości 239 metrów. Poza 61 piętrami nad powierzchnią ziemi, wieżowiec posiada 4 podziemne kondygnacje. Całkowita powierzchnia biurowa wynosi 111 483 m². Budynek obecnie wykorzystywany głównie w celach biurowych, poza tym jego wolna powierzchnia jest wykorzystywana w celach mieszkaniowych i hotelarskich.

Źródła: www.dailymail.co.uk
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować