×

Autokar wpadł do jeziora. Nie żyje co najmniej 21 osób

Autokar wpadł do jeziora. W pojeździe znajdowały się m.in. dzieci. Lokalne media podały, że zginęło co najmniej 21 osób. Policja ustala okoliczności wypadku.

Autokar wpadł do jeziora

Do tragicznego wypadku doszło w mieście Anshun w prowincji Kuejczou w Chinach. Około godz. 12:00 czasu lokalnego (w Polsce około 6:00 rano), autobus komunikacji miejskiej wjechał z impetem do jeziora Hongshan.

Jak przekazał dziennik Renmin Ribao, na miejscu zdarzenia pracowało około 100 ratowników, w tym 17 nurków i straż pożarna. Autobusem podróżowało 36 osób. Co najmniej 21 osób zginęło, a 15 przewieziono do szpitala. Wśród pasażerów było m.in. czworo uczniów (nie podano, w jakim wieku). Jeden z nich nie żyje.

Władze Chin nie sprecyzowały jeszcze tej informacji. Dziennik potwierdza jednak, że wśród uczniów był co najmniej jeden licealista, który wracał z porannej części egzaminu gaokao (chiński odpowiednik matury). Podobnie jak w Polsce, tegoroczne egzaminy w Chinach rozpoczęły się z miesięcznym opóźnieniem z powodu pandemii koronawirusa.

Policja ustala okoliczności wypadku

W sieci pojawiło się wiele zdjęć z miejsca zdarzenia, a także nagranie z samego wypadku. Widać na nim, jak autobus linii 2 nagle skręca w lewo, a następnie przejeżdża przez pas przeznaczony dla ruchu w przeciwnym kierunku i wpada do jeziora Hongshan.

Nie wiadomo, czy kierowca autobusu przeżył wypadek. Jego zeznania mogłyby wszystko wyjaśnić.

Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.radiozet.pl, www.onet.pl

Polecane

Może Cię zainteresować