×

Aplikacja oceniła urodę polskich celebrytek. Tylko jedną z nich uznała za naprawdę piękną

Piękno to pojęcie względne, a sposób jego postrzegania uwarunkowany jest wieloma czynnikami. To gdzie mieszkamy, w jakiej kulturze i tradycjach zostaliśmy wychowani oraz przekazywane wartości mają w tym względzie ogromne znaczenie. Nasuwa sie jednak pytanie, czy na podstawie badań, statystyk i różnego rodzaju obserwacji można stworzyć opis uniwersalnej piękności? Twórcy strony „Pretty Scale” twierdzą, że tak.

Możesz sprawdzić, czy jesteś atrakcyjna

Dzięki „Pretty Scale” mamy możliwość przeanalizowania swojej twarzy w zaledwie kilka minut.

Ocenimy ją w skali od 1 do 100. W poufny sposób sprawdzisz, czy jesteś atrakcyjna – zachęcają do ekstremalnej zabawy twórcy portalu

Okazuje się, że „Pretty Scale” zdobywa coraz większą popularność. Miesięcznie korzysta już z niego kilkadziesiąt tysięcy internautek.

Jak działa „Pretty Scale”?

Mechanizm działania aplikacji nie jest zbyt skomplikowany. Program ocenia nasze oblicze, bierze pod uwagę symetrię twarzy i cechy urody, które są powszechnie uważane za pożądane przez płeć przeciwną. Czy wynik, jaki uzyskujemy, ma jednak cokolwiek wspólnego z rzeczywistością? Zdania na ten temat są mocno podzielone, dlatego ocenę pozostawiamy Wam. Aby jednak nieco przybliżyć wiarygodność aplikacji, przygotowaliśmy zestawienie kilku polskich gwiazd, które zostały poddane weryfikacji „Pretty Scale”.

Renata Kaczoruk

Małgorzata Rozenek

Renata Kaczoruk uzyskała w aplikacji 77% w skali piękności. Według „Pretty Scale” jest urocza. Program zwrócił uwagę na jej ładny kształt twarzy, piękne usta i zgrabny nos, który również został określony jako długi. Renacie oberwało się także za stosunkowo dużą szczękę i asymetryczną buzię.

Małgorzata Godlewska

Małgorzata Rozenek

Sztuczna inteligencja przyznała Małgorzacie Godlewskiej 71% w skali piękności. Jedna z popularnych sióstr została uznana za dobrze wyglądającą, a wszystko za sprawą jej nosa, ust i podbródka. Aplikacji nie spodobała się z kolei zbyt wysokie czoło, pociągła twarz i brak symetrii, który także odjął jej punktów.

Anna Lewandowska

prettyscale.com

prettyscale.com

Anna Lewandowska uzyskała 72% w skali piękności. To dobra ocena! Mechanizm „Pretty Scale docenił jej kształt twarzy, zgrabny nos i wielkość czoła. Nie zabrakło jednak minusów – skrytykował kiepską symetrię i stosunkowo duży podbródek, przez który zostały jej odjęte punkty.

Julia Wieniawa

Małgorzata Rozenek

Julia Wieniawa uzyskała taki sam wynik, jak jej poprzedniczka – 72%. Aplikacja dała jej plus za kształt twarzy, zgrabny nos i rozstaw oczu. Na jej niekorzyść mają działać z kolei za szerokie usta, duże policzki i niesymetryczna twarz.

Małgorzata Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan zdobyła w aplikacji „PrettyScale”… 93% w skali piękności! To najlepszy wynik w naszym zestawieniu. Aplikacja nie ma jej nic do zarzucenia. Według jej oceny zgadza się symetria i kształt twarzy, wielkość nosa, ust i ogólne proporcje twarzy.

Zgadzacie się z tym zestawieniem? Faktycznie Rozenek-Majdan jest najładniejsza z całej piątki?

Może Cię zainteresować