×

Mucha zabrała głos w sprawie cesarki i naturalnego porodu. Jej stanowisko jest jasne

Już prawie 43 proc. porodów odbywa się przez cesarskie cięcie – tak wynika z raportu Fundacji „Rodzić po ludzku”. I choć ten sposób wydania maluszka na świat ma swoich zwolenników, wciąż nie brakuje osób, które twierdzą, że „cesarka to nie poród” lecz zabieg, który odbiera matkom piękno przyjścia na świat ich dziecka.

Część kobiet wciąż dzieli metody porodu na bardziej i mniej wartościowe

Głos w tej sprawie zabrała Anna Mucha, która jest mamą dwójki dzieci – jedno z nich przyszło na świat właśnie poprzez cesarskie cięcie. O temat negatywnego podejścia do cesarki aktorka została zapytana podczas premiery filmu „Miszmasz czyli kogel-mogel 3”. Oto, co odpowiedziała:

Podział na lepsze i lepsiejsze matki tylko z tytułu, że ktoś urodził siłami natury, czy miał cesarskie cięcie, jest moim zdaniem absurdalny, bo w tym wszystkim gubią się rzeczy najważniejsze – dzieci, ich zdrowie i to, żebyśmy wszyscy wyszli z tego porodu bez szwanku i w jak najlepszym stanie zdrowia ogólnego – przyznała w rozmowie z serwisem Wideoportal.tv

Aktorka już kiedyś zabrała głos w tej sprawie

Anna Mucha już kiedyś nawiązała do reklam w radiu odnośnie witamin i suplementów dla niemowląt, który przyszły na świat poprzez cesarskie cięcie. Czy faktycznie oznacza to, że ich życie miałoby różnić się od życia osób, które przyszły na świat drogą kanałów rodnych?

Ja sobie wypraszam. Ja mam prawo się na to nie godzić – zakończyła rozmowę na temat cesarki aktorka

Cały wywiad z Anną Muchą możesz obejrzeć poniżej

Poród to poród

Każdy poród jest cudem, ponieważ na świat przychodzi mała istotka. Każda kobieta, bez względu na to, przez jaki poród przeszła, ma prawo nazywać się matką. Poród to poród, dlatego ponownie apelujemy: jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się powiedzieć lub nawet pomyśleć, że poród przez cesarskie cięcie nie jest prawdziwym porodem, przemyśl to jeszcze raz…

Może Cię zainteresować

zamknij