×

Ten 80-letni mężczyzna nie kąpał się od 60 lat! Mimo to jego zdjęcia wzbudzą w Tobie litość

Czystość i higiena jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie, gdybyśmy z dnia na dzień przestali się kąpać. Byłoby to zarówno uciążliwe dla nas samych, jak i osób, które byłyby zmuszone z nami przebywać. Jak się jednak okazuje, jest osoba, która zdecydowała się zrezygnować z codziennych kąpieli. I choć może będzie trudno Ci w to uwierzyć, 80-letni bohater tego wpisu nie mył się od 60 lat!

Amou Haji, bo o nim mowa, mieszka w prowincji Fars, w południowo-zachodniej części Iranu. Mężczyzna prowadzi proste życie, żyjąc w odosobnieniu, nieopodal małej wioski. Podobno wybrał taką ścieżkę życia po kilku „niepowodzeniach emocjonalnych” w młodości. Co więcej, wierzy, że higiena osobista, w jego przypadku jest szkodliwa. I jak widać na przestrzeni lat nie zmienił zdania, choć w tym czasie jego ciało bardzo się zmieniło.

amou-haji-1

Amou jest kawalerem i wciąż szuka miłości.

Wybranka jego serca musiałaby jednak pogodzić się z niekonwencjonalnym trybem życia swojego ukochanego, który oprócz awersji do kąpieli, pali fajkę ze zwierzęcych odchodów, a jego ulubioną potrawą jest stary jeżozwierz, w ogóle preferuje zepsute mięso. Ponadto, pije dziennie 5 litrów wody z zardzewiałej puszki po oleju.

amou-haji-2

Śpi w dziurze w ziemi lub małej budce z cegieł, którą zbudowali dla niego lokalni mieszkańcy. Kiedy chce dobrze wyglądać, przegląda się w starym lusterku samochodowym. Amou nie korzysta również z usług fryzjera, kiedy jego włosy są zbyt długie, po prostu je przypala.

amou-haji-4

O mężczyźnie stało się głośno na całym świecie po tym, jak znaleźli go irańscy dziennikarze. Jeden z nich relacjonuje:

„Z upływem czasu skóra starca nabrała szarego koloru i stała się twarda w dotyku. Oczywiście ma specyficzny oraz silny zapach. Uważa, że w swoim życiu podjął same dobre decyzje!”

A Ty co myślisz o takim stylu życia? Czekamy na Twoją opinię w komentarzu poniżej!

Polecane

Może Cię zainteresować