×

Do tej przerażającej tragedii doszło w Grecji w jednym z obozów dla uchodźców. 20-letni Alshahada Thamer jest podejrzany zgwałcenie 3-latka.

20-letni Syryjczyk, który przebywał w obozie dla uchodźców w Grecji w Agia Eleni niedaleko miasta Janina, trafił do aresztu. Jest on podejrzany o zgwałcenie 3-letniego chłopczyka. Młodego mężczyznę aresztowano po tym, jak matka 3-latka odkryła, że został wykorzystany.

„Przybiegł do domu zapłakany”

Wiadomo, że chłopiec, którego narodowość nie jest znana, przybiegł do swojego miejsca zamieszkania zapłakany po zajęciach sportowych. Malec skarżył się na bóle podbrzusza oraz narządów płciowych. Już kilka chwil później został zawieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Janinie.

Na miejscu potwierdził się przerażający scenariusz. Lekarze stwierdzili, że dziecko padło ofiarą molestowania seksualnego.

Aresztowanie

Po kilku godzinach do obozu dla uchodźców wkroczyła policja, która aresztowała 20-letniego Syryjczyka. Wciąż trwa śledztwo w tej sprawie.

W ostatnim czasie wzrosła liczba ofiar molestowania seksualnego w greckich obozach dla uchodźców. Raporty ONZ oraz organizacji pozarządowych wyrażają zaniepokojenie tym faktem.

Polecane

Może Cię zainteresować