×

Była w ciąży, gdy dowiedziała się, że ma raka. Robiła wszystko, aby ocalić życie maleństwo

Każda przyszła matka bardzo chce, aby jej dziecko urodziło się w pełni zdrowe. Kiedy nasza bohaterka usłyszała tragiczną wiadomość, robiła co mogła, aby uratować życie nienarodzonego jeszcze maleństwa.

28-Aleks Patete i jej mąż Dominic Patete byli bardzo szczęśliwi, kiedy dowiedzieli się, że wkrótce na świat przyjdzie ich pierwsze dziecko.

Wszystkie badania przebiegały pomyślnie do momentu 7. tygodnia ciąży, kiedy kobieta została poddana USG. To wtedy pracownicy szpitala w Cleveland zauważyli torbiel na jednym z jajników. Niestety, okazało się, że Patete ma raka.

Lekarze zalecili kobiecie, aby przerwała ciąże i rozpoczęła agresywną chemioterapię. Aleks była zupełnie innego zdania. Wiedziała, że nie może tego zrobić.

Courtesy Aleks Patete

Bałam się śmierci. Płakałam przez cały czas. Nie miałam pojęcia co stanie się ze mną i moim dzieckiem.

Patete ostatecznie zwróciła się o pomoc do organizacji Hope for Two mającej na celu udzielanie wsparcia i pomocy chorym na raka kobietom będącym w ciąży. To dzięki niej dowiedziała się, że istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że jej dziecko będzie bezpieczne, jeśli rozpoczęłaby chemioterapię, która wcale nie musi zagrażać nienarodzonemu jeszcze maleństwu.

Patete poddała się więc sesji chemioterapii o małej dawce. Choć bardzo bała się o los swojego dziecka, regularnie przeprowadzane badania USG wykazywały, że maluch rozwija się prawidłowo.

Zrobiliśmy wszystko, aby zmaksymalizować szansę na prawidłowy rozwój dziecka, jednocześnie nie narażając zdrowia i życia przyszłej matki – powiedziała dr Angelina Gangestad.

Ostatnia chemia została podana kobiecie na 3 tygodnie przed porodem. 24 kwietnia na świat przyszło w pełni zdrowe maleństwo.

To był najpiękniejszy moment w moim życiu. Jest najsłodszym dzieckiem na świecie… Niejednokrotnie myślę o tym, co mogło się wydarzyć i co mogło pójść nie tak. Bóg miał nas w swojej opiece, dzięki czemu wszystko się udało – mówi świeżo upieczona mama.

Historie taka jak ta dowodzą, że wszystko jest możliwe. Niech będzie ona lekcją życia dla wszystkich, którzy stoją przed wyjątkowo trudnym wyborem. Pamiętaj, zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji, w której się znalazłaś.

Może Cię zainteresować

zamknij