×

Agata Duda ma powód do radości. Pierwszej Damie należą się ogromne gratulacje

Pierwsza Dama rozpoczęła nowy rok od fantastycznej wiadomości. Agata Duda na liście najlepiej ubranych, w dodatku na pierwszym miejscu! Jej kreacje docenił znany projektant mody.

Agata Duda na liście najlepiej ubranych

Młody i zdolny projektant Daniel Jacob Dali specjalnie dla Super Expressu stworzył ranking modowy 2020. Jednakże nie skupił się on na gwiazdach polskiego show-biznesu, a… politykach.

Jak powiedział serwisowi:

Mocny rok w polityce za nami. A co z modą? Czas na podsumowanie modowe w polityce.

Niektóre nazwiska na liście projektanta w ogóle nie dziwią. Jednakże są też takie, których nikt by się tam nie spodziewał.

Oto ranking najlepiej ubranych 2020 roku:

1. Po raz kolejny pierwsze miejsce zupełnie nie zaskakuje. Bezapelacyjne znów należy ono do Agaty Kornhauser-Dudy! Projektant docenił przede wszystkim to, że Pierwszą Damę w 2020 roku można było zobaczyć w schludnych i dostojnych strojach. Prezentowała się w nich z gracją i wdziękiem.

Wysoką pozycję w świecie mody zapewniły też Agacie Dudzie czerwone sukienki i różowe marynarki, które stały się prawdziwym hitem ubiegłego roku.

2. Drugie miejsce należy do Rafała Trzaskowskiego. Polityk walczył o stanowisko prezydenta na nową kadencję, prezentując się przy tym w dobranych stylizacjach.

Co sprawiło, że prezydent Warszawy został wyróżniony przez samego Daniela Jacoba Daliego? Projektant zwrócił uwagę na ciekawe krawaty, różnorodność w wyborze koszul oraz doskonale pasujące garnitury. W takiej stylizacjach o wpadce nie było mowy!

3. Miniony rok niewątpliwie należał do Marty Lempart, jeżeli chodzi o medialny rozgłos. Jednak projektant w tym przypadku skupił się strojach działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Daniel Jacob Dali docenił przede wszystkim casualowe stroje, które podkreślały powagę spraw, o które walczyła. Chociaż moda ma wiele odsłon, to Marta Lempart zawsze była wierna jednemu, który wyróżnia ją spośród tłumu.

Najgorzej ubrani 2020

Daniel Jacob Dali postanowił stworzyć też drugą listę, na której nikt nie chciałby się znaleźć. Chodzi o najgorzej ubranych polityków minionego roku. Na liście znalazła się trójka nazwisk, która pod względem ubioru na nikim nie zrobiła wrażenia.

Projektant powiedział w rozmowie z SE:

Chociaż lista tych „niemodnych” polityków jest bardzo długa to ja streszczę ją do trzech najgorzej ubranych.

I tak pierwsze miejsce przypadło Jarosławowi Kaczyńskiemu, który po raz kolejny z rzędu otrzymał to niechlubne wyróżnienie. Zdaniem Daliego, prezes PiS zakłada wszystko za duże i nieskładne. Drugie miejsce zajęła Krystyna Pawłowicz. Uznano, że polityk kompletnie nie zna się na modzie.

Na trzecim miejscu znalazł się Krzysztof Bosak, który przy okazji każdego publicznego wystąpienia udowadnia, że nie zna się na współczesnych trendach: „nawet jego szaliki to coś, co mieści się w kategorii zapomnianych lat 90.”. Mdłe kolory sweterków czy kurtki polowe nijak nie wpisują się w obecną modę.

Źródła: www.se.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować