×

Meghan po raz kolejny złamała protokół. Wypowiedziała swoje zdanie na temat aborcji

Jak dobrze wiecie członków rodziny królewskiej obowiązuje wiele zasad. Jedną z nich jest konieczność zachowania neutralności w kwestii polityki. Królewski protokół obowiązuje wszystkich bez wyjątku – świeżo upieczoną księżną Meghan również. Ona jednak po raz kolejny go złamała.

Wizyta Meghan w Irlandii

W czasie swojej wizyty w Irlandii księżna Sussex rozmawiała z wieloma znanymi ludźmi, między innymi z senator Catherine Noone. Mniej więcej w tym samym czasie odbywała się tam debata, która dotyczyła zmian w prawie aborcyjnym. Chodziło o zalegalizowanie aborcji aż do 6. miesiąca ciąży. Ich rozmowa zeszła również i na ten temat.

Księżna Meghan otwarcie za aborcją

Chwilę później senator Noone opublikowała na swoim na Twitterze post, w którym napisała, że Maghan ucieszyła się z wyników. Podkreśliła, że księżna jednoznacznie opowiedziała się za aborcją. Już kilka godzin później jej tweet, został zamieniony na zwykłe podziękowania dla Księżnej Meghan. Senator zapytana o przyczynę odpowiedziała tylko, że jej wypowiedź nie została poprawnie zrozumiana, dlatego nie miała innego wyjścia jak ją usunąć.

Myślicie, że Meghan powinna mieć jednak prawo do publicznego wyrażania swojego zdania w tak istotnych kwestiach?

Może Cię zainteresować

zamknij