×

Co 24-letni potwór zrobił 9-latce, którą zamknął w wersalce? Grozi mu za to do 15 lat

Wczoraj pisaliśmy o dramatycznej sytuacji, jaka rozegrała się w jednym z mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim. 24-latek, który miał pilnować córkę swojej koleżanki, najpierw miał ją wykorzystać, później zakneblować. 9-latka była zamknięta w wersalce… Policja dzięki nadgorliwości jej brata, który szukał siostry, w końcu ją odnalazła.

Przestępca zbiegł, ale udało się go po kilku godzinach zatrzymać. Już zdążył usłyszeć zarzuty. Mała Sara natomiast trafiła do szpitala, gdzie przeszła poważną operację

36-letnia kobieta dokładnie wiedziała, komu oddaje dziecko pod opiekę. Był to znajomy, z którym miała dobry kontakt. Najwidoczniej musiała mu ufać i nie podejrzewała, że dojdzie do takiej tragedii.

Dziecko przebywało u niego od soboty 18 maja. Następnego dnia rano mężczyzna zadzwonił do matki swojej ofiary i powiedział, że dziecko mu uciekło. Zmyślił to, aby się wybielić. Tylko od razu powstaje pytanie – co w takim razie chciał później zrobić?

Ta informacja nie dawała spokoju 14-letniemu bratu Sary. Razem ze starszym o trzy lata kolegą zaczął szukać siostry. Swoje kroki skierował od razu do mieszkania 24-latka. Czuł, że coś jest nie tak. Nie mylił się. Zaczęli dobijać się do mieszkania. Gdy nikt nie otwierał, wezwali policję. Szybko na miejscu pojawiła się policja i straż. Otworzyli drzwi i dokonali przerażającego odkrycia.

9-latka była zamknięta w wersalce. Została zakneblowana i związana

Gdy policjanci ją odnaleźli, miała płytki oddech i funkcjonariusze wyznali, że nie byli pewni, czy dziecko przeżyłoby noc… Od razu przewieźli ją do szpitala, gdzie przeszła poważną operację. W tym samym czasie rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny, który dopuścił się czegoś tak okrutnego. Szybko go uchwycono.

Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie, powiedział:

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Z uwagi na dobro pokrzywdzonej rodziny nie będziemy obecnie podawać ich dokładnej treści. Mogę jedynie powiedzieć, że chodzi o przestępstwo związane z pozbawieniem wolności połączone ze szczególnym udręczeniem i przestępstwo z rozdziału k.k. dotyczącego przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Czyny, które zarzucono podejrzanemu, są zagrożone karą od 5 do 15 lat więzienia

Chcielibyśmy, aby Sara nie pamiętała tej traumy…

_______________________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Może Cię zainteresować