×

9-latka błagała o prace. Była w stanie zrobić wszystko, aby tylko pomóc rodzinie

Jak bardzo musi być zdesperowane 9-letnie dziecko, kiedy jest w stanie zrobić wszystko, aby tylko znaleźć „dla siebie” pracę? Choć ciężko w to uwierzyć, taka historia faktycznie miała miejsce. Dziewczynka swoją poruszającą historię opowiedziała jednej z pracownic organizacji charytatywnej, Humanity Torbay, która na co dzień zapewnia wsparcie i pożywienie potrzebującym osobom.

Czy mogło być jeszcze gorzej?

9-latka zadzwoniła do organizacji charytatywnej z prośbą o pomoc w znalezieniu pracy. Podczas rozmowy okazało się, że mama dziewczynki zmarła jakiś czas temu, a jej tata, który pracował jako kierowca ciężarówki, właśnie został bezrobotny. Jakby tego było mało Universal Credit zalegał z wypłatą należnego zasiłku już od przeszło 5 tygodni. Niefortunny zbieg tych wszystkich sytuacji doprowadził do tego, że pochodząca z niewielkiej miejscowości rodzina ostatecznie nie miała co włożyć do garnka.

9-latka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce

Podczas rozmowy telefonicznej dziewczynka zaoferowała, że „jest w stanie zrobić wszystko, co w jej mocy, żeby móc kupić bratu i siostrze prezent gwiazdkowy”. 9-latka zaznaczyła, że jest gotowa na to, aby czyścić podłogi, ścielić łóżka i gotować, bo uśmiech na twarzach najbliższych jest dla niej najważniejszy. Aby go zobaczyć, może pracować w soboty, niedziele, a także po szkole.

Łzy same cisnęły się jej do oczu

Kiedy o szczerej chęci pomocy swoim bliskim ze strony małej dziewczynki usłyszała dyrektor generalny organizacji charytatywnej, Ellie Waugh, nie mogła powstrzymać łez. Jeszcze długo po rozmowie zastanawiała się nad tym, jak to jest możliwe, aby w XXI wieku w cywilizowanym kraju dochodziło do tego typu sytuacji?

Natychmiastowa pomoc

Wiedząc, że żyjącą na skraju ubóstwa rodzina nie może czekać, natychmiast skontaktowała się z ojcem 9-latki, aby zaoferować wsparcie. W tym celu wolontariusze udali się do domu rozbitej rodziny z paczkami pełnymi żywności. Żywności, którą przygotowali dla ojca i trójki dzieci zupełnie obcy im ludzie.

Reakcja mężczyzny

Najpiękniejszym podziękowaniem za piękny gest ze strony organizacji charytatywnej była bez wątpienia reakcja samotnego rodzica. Mężczyzna płakał jednocześnie ze wzruszenia i dumy, kiedy tylko usłyszał o odpowiedzialnym i bezinteresownym zachowaniu swojej kilkuletniej córki, która ostatecznie pomogła nie tylko swoim najbliższym.

Universal Credit to najnowszy pomysł brytyjskiego rządu

Kiedy rodzinna sytuacja została opanowana, Ellie zaprosiła do swojej organizacji Theresę May i sekretarz ds. pracy i emerytury, Esther McVey, aby pokazać, jak tak naprawdę funkcjonuje Universal Credit, któy miał zastąpić kilka istniejących świadczeń. Rzeczywistość okazała się być jednak zdecydowanie bardziej brutalna – wiele rodzin nie tylko zostało bez jakiejkolwiek pomocy ze strony państwa, ale także wpadło w narastające z dnia na dzień długi.

Czy tak powinna działać niosąca pomoc organizacja? Rząd przekonuje, że panuje nad sytuacją, choć historia 9-latki i jej rodziny pokazuje, że wciąż daleko jej do realizacji określonych założeń.

Może Cię zainteresować