×

Jest nagranie z uwolnienia 8-latki z rąk porywacza. Mężczyznę wcześniej oskarżano o napaść

Niesamowitą skutecznością wykazała się amerykańska policja. Pomogli również zwykli obywatele. Bez nich nie udałoby się uratować porwanej, w czasie zwykłego spaceru z mamą, ośmiolatki. Kto i dlaczego porwał dziewczynkę?

8-latka odbita z rąk porywacza
Youtube

To miał być zwykły spacer

14 maja 8-letnia Sale i jej mama wybrały się na wspólny spacer w Forth Worth w Teksasie. Nagle zatrzymał się przy nich samochód, z którego wysiadł czarnoskóry mężczyzna. Chwycił on dziewczynkę i zaciągnął do pojazdu.

Matka próbowała ratować córeczkę, ale została odepchnięta przez masywnego napastnika. A ten szybko odjechał z dziewczynką.

Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Na nagraniu słychać, jak matka dziewczynki wzywa pomoc:

Pomóżcie mi, proszę! Porwali moją córkę!

Matka 8-latki niezwłocznie zawiadomiła policję. Ta od razu przystąpiła do akcji i opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie Sale oraz pojazdu podejrzanego mężczyzny.

Dziewczynka została uratowana

Po ośmiu godzinach poszukiwań, policja otrzymała ważną informację od lokalnego pastora. Na kościelnym parkingu zauważono bowiem samochód, którym miał poruszać się porywacz.

Ten trop doprowadził funkcjonariuszy do pobliskiego hotelu, w którym, jak później ustalono, przebywał 51-letni mężczyzna z uprowadzoną dziewczynką. Około godziny 2.30 nad ranem policja wkroczyła do jego pokoju.

Działania z jej „odbicia” zarejestrowały kamery policyjne. Na nagraniu słuchać, jak jeden z policjantów woła:

„Mamy ją, mamy ją!”

Salem była spokojna i nie miała poważnych obrażeń, ale zabrano ją do szpitala na rutynowe badania.

Policja znała podejrzanego

Okazało się, że w 2018 roku zatrzymany 51-latek był oskarżany o napaść na tle seksualnym. Wtedy jednak sprawę oddalono z powodu, jak twierdzi prokuratura, „braku współpracy z domniemaną ofiarą”.

Za porwanie dziecka, sąd w Teksasie skazał mężczyznę na dożywocie. Jest to najwyższa kara w tym stanie za wspomniane przestępstwo.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: abc7.com, www.tvn24.pl
Fotografie: Youtube (miniatura wpisu), Pixabay.com

Może Cię zainteresować

zamknij