×

Wandal zniszczył w Sosnowcu tablicę smoleńską. Gdy znaleziono sprawcę, wszyscy byli w szoku

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Sosnowcu, gdzie 72-latka naruszyła tablicę upamiętniającą tragiczne wydarzenie z 10 kwietnia 2010 roku, która wisi na katedrze. Dlaczego to zrobiła? Najwidoczniej bardzo przeszkadzało jej słowo „poległych”, bo właśnie na nim się skupiła.

W połowie maja miało miejsce to zdarzenie, które śląska policja opisała tak: „Wandal pochlapał ją farbą, czyniąc częściowo nieczytelną”

Tym wandalem okazała się starsza kobieta, której bardzo wspomniana tablica musiała przeszkadzać. Nie tylko zamazane zostało słowa „poległych”, ale także „mieszkańcy”. W ostatni piątek czerwca policja przesłuchała 72-latkę.

Straty w związku z zamalowaniem tablicy wyceniono na 750 złotych

Tylko dzięki zapisom z monitoringu udało się dojść do tego, kto stoi za aktem wandalizmu. Nikt chyba nie przypuszczał, że będzie to 72-letnia kobieta… Już usłyszała zarzuty. Za zniszczenie mienia i znieważenie miejsca upamiętniającego wydarzenie historyczne może grozić jej kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku. Najprawdopodobniej będzie także musiała pokryć straty.

Nie są znane powody, którymi się kierowała

Może Cię zainteresować

zamknij