×

7-latka uwięziona w bagażniku samochodowym. Zachowała spokój i wezwała policję

7-latka uwięziona w bagażniku auta w Sejnach (województwo podlaskie). Dziecku udało się zachować zimną krew. Gdy nie mogła się skontaktować z mamą, zadzwoniła pod numer 112. Nie potrafiła jednak wytłumaczyć, gdzie dokładnie stoi samochód. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a dziewczynka będzie mogła po latach wspominać tę historię jako „dziecięcy wybryk”.

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic

O tym, ile pomysłów na minutę potrafi mieć kilkuletnie dziecko, doskonale wie każdy rodzic. Wszystko jest dobrze, gdy historie z lat dziecięcych po latach mogą służyć jako rodzinne anegdotki, wspominane z uśmiechem. Ale bywa i tak, że niektóre „zabawy” kończą się tragicznie.

Niewiele brakowało i taki finał mogłaby mieć również ten dziecięcy pomysł. 7-latka prawdopodobnie dla zabawy weszła do bagażnika samochodu, aby się w nim schować. W pewnej chwili wiatr zatrzasnął klapę bagażnika, z dzieckiem w środku.

7-latka uwięziona w bagażniku

Policjanci otrzymali telefon od 7-latki, uwięzionej w bagażniku czarnego audi. Dziewczynka wyjaśniła, że mieszka w województwie warmińsko-mazurskim, a teraz jest nad jeziorem w Dusznicy koło Sejn razem ze swoją mamą. Powiedziała również, że auto, w którym się zatrzasnęła, to czarne audi. Niestety nie potrafiła wskazać, w którym miejscu dokładnie stoi zaparkowany samochód.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Dziewczynka próbowała wcześniej powiadomić mamę, ale ta – przerażona zaginięciem córki – wybiegła jej szukać i w pośpiechu zostawiła w domu telefon.

Wtedy dziecko wpadło na pomysł, by zadzwonić pod numer 112. Dziewczynki szukało aż sześciu funkcjonariuszy. Na szczęście szybko udało im się zlokalizować feralny samochód i uwolnić dziecko.

Dzięki temu, że 7-letnia dziewczynka miała przy sobie telefon i mimo przerażenia potrafiła sobie poradzić, pechowa „zabawa w chowanego” ma szczęśliwe zakończenie.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować