×

63-latka zrzuciła ponad 100 kilogramów. Teraz w niczym nie przypomina siebie sprzed lat

Utrata wagi to dla naprawdę spore wyzwanie. Na zgubienie zbędnych kilogramów mogą pozwolić sobie Ci, którzy są zdeterminowani i mają silną wolę walki. Uważa się, że w pewnym wieku nie da się schudnąć – „bo metabolizm nie ten, bo stawy już słabe i nie wytrzymają dużego wysiłku”, jednak ta kobieta jest idealnym przykładem, że zawsze jest odpowiedni czas na zmianę starych nawyków.

Jeszcze kilka lat temu Diane Naylor nie miała żadnej motywacji do ćwiczeń

inspiremore.com

Nawet zmiana otoczenia nie pomogła jej w zmianie decyzji. Kiedy 4 lata temu kobieta przeniosła się z zatłoczonego miasta Fresno do niewielkiej miejscowości Oakhurst w Kalifornii, była uradowana nową lokalizacją i możliwościami, jakie daje jej górzysta okolica. Szlaki turystyczne, trasy rowerowe w Parku Yosemite oraz świeże powietrze – wszystko napawało ją optymizmem, lecz wciąż ważyła ponad 180 kg i nie miała ochoty wychodzić na zewnątrz.

W rozmowie z portalem „Today” Diane przyznaje, że była nieszczęśliwa i przygnębiona z powodu swojej wagi:

W ogóle nie interesowałam się sportami i mało się ruszałam. Miałam mało motywacji i tak naprawdę nie robiłam tego, co chciałam.

63-latka próbowała schudnąć kilka razy, ale zawsze dawała za wygraną, miała problem z utrzymaniem prawidłowej diety i nie chciała ruszać się ze swojego wygodnego domu.

Motywacja przyszła znienacka

Podczas swojej codziennej rutyny, Diane siedziała przed telewizorem i oglądała seriale. Nagle w jednym z odcinków serialu kryminalnego „Castle”, usłyszała coś, co dało jej siłę do działania.

Jeden z lekarzy powiedział głównej aktorce, że powinna podążać za swoimi marzeniami. Wskazał na zwłoki i powiedział: Wszyscy ci ludzie mieli swoje marzenie, ale ich czas się skończył, więc niech tobie się to nie przytrafi”. To było tak, jakby właśnie zapaliła się malutka żaróweczka dająca nadzieję.

Kobieta pomyślała o swoich marzeniach, których nigdy nie zrealizowała i upływającym czasie. Była już na emeryturze i wiedziała, że ani praca ani wychowanie dzieci, nie mogą stanąć jej na przeszkodzie w realizacji planów. Musiała tylko przezwyciężyć z samą sobą.

Zmiany nadeszły już na drugi dzień

Diane rozpoczęła swoją podróż z odchudzaniem dzień po obejrzeniu serialu. Mimo tego, że od tego czasu minęło już sporo czasu, wciąż jest wierna swoim założeniom. Kobieta postanowiła wprowadzić w życie nowe reguły, dzięki którym schudła 102 kg! Może wydawać się to błahe, ale te 7 rzeczy pomogło emerytce.

#1 Zacznij od zaraz!

Diane zrozumiała, że nie można odkładać wszystkiego na potem, bo nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć. Sama przyznała, że zrozumiała fakt, że nikt nie jest „wiecznie młody”, a im jest się starszym tym, mniej rzeczy się chce, dlatego zaczęła ćwiczyć jak zrozumiała to, że z czasem jej organizm będzie jeszcze słabszy. Zaczęła ćwiczyć w wieku 59 lat, a to dowodzi, że każdy może zacząć wprowadzać zmiany w swoim życiu. Czemu miałabyś zacząć za 6 miesięcy, jeśli możesz zacząć już dziś?

#2 Dokonuj drobnych zmian w swoim stylu życia

59-latka początkowo zaczęła od spacerowania po swoim podjeździe oraz dookoła domu. Przez pierwsze dni nawet wyjście do skrzynki na listy było dla niej problemem. Traciła równowagę i słabła, ale codziennie walczyła i z czasem zobaczyła, że jej kondycja się poprawia. Kiedy straciła pierwsze 10 kg na samym spacerowaniu i nowym planie odżywiania, zaczęła jeździć na rowerze stacjonarnym oraz uczęszczać na dłuższe piesze wycieczki. Dzisiaj chodzi około 4 kg dziennie i jeździ na rowerze po kilkanaście kilometrów, wraz ze swoją siostrzenicą. Nie przestaje się ruszać, dopóki nie przejdzie 10 000 kroków dziennie.

#3 Znajdź wsparcie

Kiedy Diane straciła 25 kilogramów, dołączyła do klubu sportowego, gdzie spotykała się z innymi osobami, które dawały jej wskazówki i wsparcie. Kobieta chodzi na spotkania w każdy poniedziałek, co daje jej zachować kontrolę nad całym tygodniem. Przyznaje, że po weekendzie czasami się rozleniwia, jednak spotkania utrzymują ją przy jej postanowieniu i zdrowym trybie życia.

#4 Zacznij jeść nowe rzeczy

pixabay.com

Diane przyznaje, że nauczyła się jeść nowe rzeczy tj. ryby. Zdecydowała się też na gotowanie na parze i odstawienie tłustych potraw. Okazało się, że zdrowe jedzenie bardziej jej smakuje!

#5 Trzymaj się swoich postanowień

Na pewno zdarzy się tak, że będziesz miała gorsze dni, ale nawet wtedy musisz pamiętać, że nie wolno Ci się poddawać. Przez pierwsze 2-3 miesiące Twoja waga może być taka sama, ale później wszystko zacznie się zmieniać.

#6 Nie podjadaj

Chipsy, czekoladki i cukierki były dużymi pokusami dla Diane, ale wiedziała, że warzywa i owoce będą dla niej zdrowsze. Jeśli masz ochotę zjeść coś między zaplanowanymi posiłkami, napij się wody lub zjedz niedużą, zdrową przekąskę.

#7 Nie idź na dietę

Z prawidłowym odżywianiem ma problem wiele osób. Diane zanim schudła próbowała wielu znanych diet jednak nigdy żadna jej nie pomogła. Dlatego postanowiła sama domyślić się co jest dobre dla jej organizmu. Jej dietą były zdrowe potrawy i odrzucenie wszystkich „śmieciowych” produktów.

Dzisiaj ma 63 lata i w pełni cieszy się życiem. Mottem Diane jest „jeśli ktoś potrafi to zrobić, to ty też możesz. Nie czekaj, jeśli też chcesz coś zmienić, zrób to teraz!”

Polecane

Może Cię zainteresować