69-latka opiekowała się dzieckiem sąsiadki. 5-latka przeżyła istny horror

69-letnia Galina Kobzewa to pochodząca obwodu samarskiego Rosjanka. 21. czerwca ubiegłego roku kobieta została poproszona o opiekę nad córką sąsiadów, 5-letnią Nadią. Znali się od lat, dlatego byli przekonani, że ich dziecku nie zagraża niebezpieczeństwo. Dzisiaj już wiedzą, że popełnili ogromny błąd

Horror w domu sąsiadów

Galina, która opiekowała się dziewczynką pod nieobecność rodziców małej, w pewnym momencie zaatakowała 5-latkę. Biła i kopała Nadię, aż w końcu chwyciła za młotek.

Uderzyła Nadią o podłogę, chwyciła młotek i zadała jej ciosy w głowę. Lekarze powiedzieli nam, że dźgnęła ją też nożem, ponieważ na głowie córki były rany cięte. Później próbowała wypchnąć Nadię przez okno, ale moja córka się opierała i krzyczała. Galina uderzyła nią o parapet i zrzuciła z balkonu – dodała 25-letnia Oksana Balejko, matka dziewczynki

Rosja: Próbowała zabić Nadię, bo pomyliła ją z Gollumem. Jest wyrokUdostępnij
Policja znalazła zakneblowaną 9-latkę w wersalce. Została brutalnie wykorzystana

Świadek zdarzenia

Sceny niczym z horroru zauważyła przechodząca nieopodal kobieta, która postanowiła natychmiast ruszyć na pomoc 5-letniej dziewczynce, co nie spodobało się Galinie.

Nie dotykaj jej! Ona musi umrzeć! Ma w sobie demona, diabła! – krzyczała kobieta

Mimo to kobieta nie posłuchała. Kiedy tylko powstrzymała agresywną 69-latkę, chwyciła za telefon i zadzwoniła po pogotowie

Rosja: Próbowała zabić Nadię, bo pomyliła ją z Gollumem. Jest wyrokUdostępnij
Ojciec Rydzyk komentuje film Sekielskich. Na jego wypowiedź czekali wszyscy

Los dziewczynki

Dziewczynka chwilę później została przetransportowana do szpitala. Na miejscu okazało się, że mała miała wstrząs mózgu, urazy głowy, kręgosłupa, biodra, liczne złamania, siniaki i skaleczenia, a także zapadnięte płuco. Dzięki bardzo szybkiej interwencji lekarzy, wiszące na włosku życie dziewczynki udało się uratować. 5-latka spędziła w szpitalu cztery kolejne miesiące.

Rosja: Próbowała zabić Nadię, bo pomyliła ją z Gollumem. Jest wyrokUdostępnij

Galina Kobzewa została zatrzymana pod zarzutem usiłowania zabójstwa 5-latki

Kobieta stanęła przed sądem, tłumaczyła, że przyczyną jej zachowania było zmieszanie piwa z lekami, co w konsekwencji miało wywołać halucynacje. Jak wynikało z zeznań 69-latki, kiedy poszła sprawdzić, co u dziewczynki, zamiast niej zobaczyła Golluma z Władcy Pierścieni, który głośno się śmiał. Przerażona miała wyjść z pokoju i napić się piwa, po czym wróciła do „potwora” z powrotem. Wtedy zaatakowała dziewczynkę. Dalszego przebiegu zdarzeń podobno nie pamięta. Pamięć miała odzyskać dopiero kolejnego dnia, kiedy była już w areszcie.

Wyrok dla 69-latki

Kobietę zbadali psychiatrzy, którzy stwierdzili, że w chwili ataku była poczytalna. 21 marca bieżącego roku 69-latka została skazana na 9 lat pozbawienia wolności. Na tym jednak nie koniec. Rosjanka ma także zapłacić swojej ofierze w przeliczeniu ponad 40 tys. złotych za ogromną krzywdę, jaką jej wyrządziła.

Zobacz także:

Źródło: fakt.pl | Fotografie: facebook.pl