×

69-latka opiekowała się dzieckiem sąsiadki. 5-latka przeżyła istny horror

69-letnia Galina Kobzewa to pochodząca obwodu samarskiego Rosjanka. 21. czerwca ubiegłego roku kobieta została poproszona o opiekę nad córką sąsiadów, 5-letnią Nadią. Znali się od lat, dlatego byli przekonani, że ich dziecku nie zagraża niebezpieczeństwo. Dzisiaj już wiedzą, że popełnili ogromny błąd

Horror w domu sąsiadów

Galina, która opiekowała się dziewczynką pod nieobecność rodziców małej, w pewnym momencie zaatakowała 5-latkę. Biła i kopała Nadię, aż w końcu chwyciła za młotek.

Uderzyła Nadią o podłogę, chwyciła młotek i zadała jej ciosy w głowę. Lekarze powiedzieli nam, że dźgnęła ją też nożem, ponieważ na głowie córki były rany cięte. Później próbowała wypchnąć Nadię przez okno, ale moja córka się opierała i krzyczała. Galina uderzyła nią o parapet i zrzuciła z balkonu – dodała 25-letnia Oksana Balejko, matka dziewczynki

Rosja: Próbowała zabić Nadię, bo pomyliła ją z Gollumem. Jest wyrok

Świadek zdarzenia

Sceny niczym z horroru zauważyła przechodząca nieopodal kobieta, która postanowiła natychmiast ruszyć na pomoc 5-letniej dziewczynce, co nie spodobało się Galinie.

Nie dotykaj jej! Ona musi umrzeć! Ma w sobie demona, diabła! – krzyczała kobieta

Mimo to kobieta nie posłuchała. Kiedy tylko powstrzymała agresywną 69-latkę, chwyciła za telefon i zadzwoniła po pogotowie

Rosja: Próbowała zabić Nadię, bo pomyliła ją z Gollumem. Jest wyrok

Los dziewczynki

Dziewczynka chwilę później została przetransportowana do szpitala. Na miejscu okazało się, że mała miała wstrząs mózgu, urazy głowy, kręgosłupa, biodra, liczne złamania, siniaki i skaleczenia, a także zapadnięte płuco. Dzięki bardzo szybkiej interwencji lekarzy, wiszące na włosku życie dziewczynki udało się uratować. 5-latka spędziła w szpitalu cztery kolejne miesiące.

Rosja: Próbowała zabić Nadię, bo pomyliła ją z Gollumem. Jest wyrok

Galina Kobzewa została zatrzymana pod zarzutem usiłowania zabójstwa 5-latki

Kobieta stanęła przed sądem, tłumaczyła, że przyczyną jej zachowania było zmieszanie piwa z lekami, co w konsekwencji miało wywołać halucynacje. Jak wynikało z zeznań 69-latki, kiedy poszła sprawdzić, co u dziewczynki, zamiast niej zobaczyła Golluma z Władcy Pierścieni, który głośno się śmiał. Przerażona miała wyjść z pokoju i napić się piwa, po czym wróciła do „potwora” z powrotem. Wtedy zaatakowała dziewczynkę. Dalszego przebiegu zdarzeń podobno nie pamięta. Pamięć miała odzyskać dopiero kolejnego dnia, kiedy była już w areszcie.

Wyrok dla 69-latki

Kobietę zbadali psychiatrzy, którzy stwierdzili, że w chwili ataku była poczytalna. 21 marca bieżącego roku 69-latka została skazana na 9 lat pozbawienia wolności. Na tym jednak nie koniec. Rosjanka ma także zapłacić swojej ofierze w przeliczeniu ponad 40 tys. złotych za ogromną krzywdę, jaką jej wyrządziła.

Polecane

Może Cię zainteresować