×

Kolejny dodatek 500+? Projekt ma zostać złożony w Sejmie w ten poniedziałek

Temat 500+ ciągle przewija się w programach wszystkich partii. Dzisiaj swój pakiet pomocy społecznej przedstawiło PSL. Jako jeden z jego elementów Ludowcy przewidują 500 zł na dodatek rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych.

Obietnica pomocy dana rok temu

Czwartkową propozycję przedstawił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Podkreślał, że jest to konsekwencja rozmów, które opozycja przeprowadzała z osobami niepełnosprawnymi w czasie ich zeszłorocznego protestu. Wówczas politycy opozycyjni podpisali dokument, w którym zobowiązali się właśnie do wprowadzenia tego typu dodatku. Ponieważ PSL chce wywiązać się ze swojej obietnicy, w poniedziałek złożą w Sejmie projekt całego pakietu socjalnego.

Ludowcy wierzą, że skoro partia rządząca znajduje pieniądze na swoje świadczenia dla rodzin, tym bardziej powinny znaleźć się środki na wsparcie niepełnosprawnych. Jak mówi lider partii:

Jeżeli nie będzie wsparcia najbardziej potrzebujących, to nie będzie pełnej roli państwa.

Niepełnosprawni czują się pominięci

Swoim projektem PSL doskonale wpisuje się w nastroje panujące wśród uczestników zeszłorocznego protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Liderka zeszłorocznych demonstracji Iwona Hartwich zapowiedziała już, że 23 maja planują kolejny protest. Decyzja ta została podjęta, ponieważ środowisko niepełnosprawnych czuje się pominięte po przedstawieniu przez PiS nowych projektów pomocy społecznej.

Poza pomocą niepełnosprawnym projekt PSL obejmuje też podwyżkę pensji nauczycieli o 1000 zł.

Pozostaje mieć nadzieję, że wszystko to sensowny projekt społeczny, a nie pusta przedwyborcza obietnica.

Polecane

Może Cię zainteresować