×

Pięciu mężczyzn z okolic Rzeszowa miało współżyć i dopuszczać się innych czynności seksualnych wobec dziewczynki poniżej 15. roku życia.

Działali wspólnie i w porozumieniu

Oskarżeni w tej sprawie są mieszkańcami podrzeszowskich miejscowości. Jak udało się już ustalić, mieli działać wspólnie oraz w porozumieniu. Do zdarzeń tych miało dochodzić w ciągu ostatnich kilku lat.

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie skierowała właśnie do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko pięciu mężczyznom. Artur Grabowski, rzecznik prokuratury w rozmowie z mediami poinformował:

Mariuszowi N., Grzegorzowi D., Franciszkowi D., Andrzejowi M. i Franciszkowi K. zarzucono, że na przestrzeni kilku lat, wspólnie i w porozumieniu dopuszczali się obcowania płciowego, a także innych czynności seksualnych z małoletnią, poniżej lat 15

Nie przyznają się do winy

Na razie prokuratura nie chce zdradzać żadnych szczegółów, dotyczących tej sprawy. Oskarżeni mają od 40 do 66 lat. Wszyscy mieszkają w jednej miejscowości. Żaden z nich nie przyznał się jeszcze do zarzucanego czynu. Mimo to została wydana decyzja o ich tymczasowym aresztowaniu.

Grozi do 2 do 12 lat pozbawienia wolności

Polecane

Może Cię zainteresować