×

4-latka zaginęła na plaży w Kołobrzegu. „Nigdy nie trać z oczu dziecka”

Zatłoczone plaże, ogólne rozluźnienie i mnóstwo kolorowych parawanów — w takich warunkach nie trudno stracić z oczu małe dziecko. Tak było i w tym przypadku. Wystarczyła jedynie chwila nieuwagi rodziców i 4-latka zaginęła na plaży w Kołobrzegu! W poszukiwania zaangażowało się kilkadziesiąt osób. „Nigdy nawet na chwilę nie trać z oczu dziecka” — apeluje KPP.

4-latka zaginęła na plaży w Kołobrzegu

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednej z plaż w Kołobrzegu. Tuż po wejściu na plażę, rodzice stracili z oczu swoją 4-letnią córeczkę. Przez jakiś czas bezskutecznie poszukiwali dziecka samodzielnie. Następnie poprosili o pomoc.

Do akcji poszukiwawczej dołączyło kilkadziesiąt osób: policjanci oraz ratownicy WOPR. Dopiero po godzinie i kilkudziesięciu przemierzonych kilometrach, poszukiwanie przyniosło rezultaty. 4-latkę udało się odnaleźć całą i zdrową!

Co zrobić, gdy zaginie dziecko?

Rodzice schowani za parawanem, rozluźnienie i wakacyjny klimat — wszystko to niewątpliwie nie sprzyja skupieniu. Jednak nawet na plaży nie powinniśmy zapominać, że ostrożności nigdy nie za wiele. Zaginioną w Kołobrzegu 4-latkę udało się odnaleźć, ale ta historia mogła mieć mniej szczęśliwy finał…

Nigdy nawet na chwilę nie trać z oczu dziecka, maluch w ciągu minuty w zatłoczonym miejscu może oddalić się na taką odległość, że nie znajdziesz go

– apeluje KPP w Kołobrzegu.

Te słowa potwierdza historia z zeszłego roku, gdy zaaferowana zabawą 6-latka zginęła na plaży w Świnoujściu. Rodzice przeżyli piekło, próbując odnaleźć małą. Ku zaskoczeniu wszystkich, dziecko odnalazło się… na terenie Niemiec. Dziewczynka przeszła aż 8 kilometrów!

Kołobrzescy policjanci przypominają również kilka innych cennych rad, na wypadek podobnej sytuacji:

  • Podpowiedz dziecku, jak ma się zachować, gdy się zgubi
  • Na czas podróży przyczep dziecku do ubranka breloczek z danymi, które ułatwią odnalezienie rodziców (może to być również np. bransoletka)
  • jeśli dziecko się zagubi, natychmiast zawiadom policję, ratowników WOPR- u i zaangażuj w poszukiwania inne osoby.
  • chociaż to trudne, zachowaj spokój i nie trać niepotrzebnie czasu na prowadzenie poszukiwań na własną rękę.

Pamiętajmy, że zagrożeniem na plaży jest nie tylko woda. Zagubiony kilkulatek bez opieki może okazać się łatwym celem dla nieznajomego, który zechce wykorzystać sytuację.

 

 

Fotografie: Twitter, www.publicdomainpictures.net

Może Cię zainteresować

zamknij