×

3-latka błąkała się sama po ulicy w Lubinie. Matka dziewczynki była kompletnie pijana

3-latka błąkała się sama po ulicy w Lubinie. Pogoda była okropna – było zimno i bardzo wietrznie. Zapadł już zmrok. Na szczęście zauważyło ją dwóch mężczyzn, którzy akurat przejeżdżali tamtędy samochodem. Zaopiekowali się nią, a następnie wezwali policję. Jak się później okazało, matka dziewczynki była kompletnie pijana.

3-latka błąkała się sama po ulicy w Lubinie. Było ciemno i zimno

Ta wstrząsająca sytuacja miała miejsce 16 lutego tuż po godzinie 19:00 w okolicach galerii Cuprum Arena w Lubinie. Asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin poinformowała w rozmowie z mediami:

Oficer dyżurny lubińskiej komendy został powiadomiony przez mieszkańca gminy Lubin, że jadąc samochodem ze swoim znajomym, zauważył małe dziecko zbliżające się do jezdni. Dziewczynka była sama, bez opieki osoby dorosłej. Była bez czapki na głowie, pomimo niskiej temperatury i silnego wiatru, a w ręce trzymała loda.

Mężczyźni widząc to wszystko nie pozostali obojętni na los dziewczynki. Wysiedli z auta i zabrali ją w bezpieczniejsze miejsce, po czym natychmiast wezwali funkcjonariuszy. Policjanci pojawili się tam bardzo szybko. Asp. sztab. Sylwia Serafin dodaje:

W międzyczasie interweniujący policjanci otrzymali informację od dyżurnego, że matka dziewczynki zgłosiła jej zaginięcie. Okazało się, że kobieta jest kompletnie pijana. Funkcjonariusze ustalili, że 23-latka w czasie, kiedy jej dziecko bez opieki chodziło po ulicy, robiła zakupy w jednym z osiedlowych sklepów.

3-latka błąkała się sama po ulicy
Materiały policyjne

Kobieta była kompletnie pijana!

Funkcjonariusze postanowili przebadać matkę 3-latki alkomatem. Okazało się, że kobieta jest kompletnie pijana. W jej organizmie było aż 2 promile alkoholu. Oczywiście 23-latka została zatrzymana. Z kolei dziewczynka pozostała pod opieką policjantów. Była bardzo wystraszona i małomówna. Dopiero w obecności funkcjonariuszy poczuła się bezpieczniej.

Nieodpowiedzialna mieszkanka Lubina po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut narażenia swojego dziecka na utratę zdrowia lub życia. Za to przestępstwo grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Policjanci przesłali również materiały do sądu rodzinnego, który podejmie decyzję w sprawie trzylatki

– wyjaśniła asp. sztab. Serafin.

Policja podziękowała też za czujność i reakcję dwóm mężczyznom, którzy zaopiekowali się 3-latką. Podkreślono, że są prawdziwym wzorem do naśladowania.

Źródła: www.lubin.pl
Fotografie: Materiały policyjne (miniatura wpisu), Materiały Policyjne

Może Cię zainteresować

zamknij