×

20 stopni Celsjusza i śnieg. Kierowcy byli w szoku!

20 stopni Celsjusza i śnieg? Pogoda potrafi nas zaskakiwać. Niestety ostatnio robi to coraz częściej i w coraz bardziej spektakularny sposób. Kierowcy byli w szoku, gdy grad przerodził się w opady śniegu.

20 stopni Celsjusza i śnieg

Dla mieszkańców Ukrainy śnieg nie jest niespotykanym zjawiskiem. Ale grad, który przeradza się w opady śniegu przy ponad 20 stopniach Celsjusza? To z pewnością nowość.

W piątek wieczorem kierowcy na drodze krajowej Odessa — Mikołajów (południe Ukrainy) przecierali oczy ze zdumienia. Zaczęło się od ulewnego deszczu. Potem pogoda się poprawiła, ale nie na długo. Deszcz zmienił się  w grad, a grad w… śnieg! Zaskoczeni kierowcy natychmiast podzielili się tym zjawiskiem w mediach społecznościowych. Synoptycy podkreślają, że w ten sierpniowy dzień termometry wskazywały ponad 20 stopni Celsjusza.

W tej sytuacji trudno się dziwić, że zima zaskoczyła drogowców (i nie tylko ich). W najbliższych dniach na południe Ukrainy powrócą upały, a termometry wskażą ponad 30 stopni.

Jedni się cieszą, inni mają dość. Wszyscy bez wyjątku odczuwają zmiany klimatyczne na własnej skórze. Co będzie dalej?

Pogoda oszalała

Śnieżyca w Brazylii – cud natury, a może przerażające skutki działań człowieka? W czwartek 29 lipca w Brazylii temperatury spadły poniżej zera. Potem ulice, samochody i dachy domów pokryły się białym puchem.

Mam 62 lata i nigdy nie widziałem śniegu. Piękno natury nie do opisania

– cieszył się jeden z mieszkańców, cytowany przez agencję Reuters.

Właściwie prawie nie czujesz zimna, bo śnieg jest tak ekscytujący. Jest cudowny, jest cudowny!

– wtórowała mieszkanka Cambara do Sul.

Ludzie robili sobie zdjęcia i lepili bałwany. Chociaż było mroźno i wiał silny wiatr, na twarzach pojawiły się uśmiechy.

Ostatnia śnieżyca w Brazylii przydarzyła się prawie 50 lat temu.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij