×

Poszła na stację benzynową, bo zabrakło jej paliwa. Wtedy z samochodu zniknął jej 2-letni synek

8 lat temu Sky Metalwal zaginął w Bellevue. Miał wtedy 2 latka. Sprawa jego zaginięcia do dziś nie została wyjaśniona. Przez lata pojawiło się w niej więcej pytań niż odpowiedzi. Nikt nie wie, gdzie podział się 2-latek, który zniknął z auta.

2-latek, który zniknął z auta
Imgur.com

Sprawa, której do dziś nie rozwiązano

Do zaginięcia 2-latka doszło 6 listopada 2011 roku. Według relacji mamy chłopca w ich samochodzie skończyło się paliwo, a ona postanowiła pójść na najbliższą stację benzynową. Zabrała ze sobą starszą córkę, a synka zostawiła w aucie. Droga na stację miała zająć jej około godziny. Kiedy wróciła, dokonała przerażającego odkrycia. Dziecka nie było już w samochodzie.

W czasie dochodzenia pojawiło się wiele wątpliwości. Jak się okazało, bardzo wiele informacji, do których udało się dotrzeć śledczym, nie zgadzała się z tym, co mówiła mama chłopca. Dodatkowo, wszystko wskazywało na to, że kobieta wcale nie chce współpracować z policją.

2-latek zniknął z auta
Imgur.com

2-latek zniknął z auta, a jego matka dziwnie się zachowywała

Według doniesień amerykańskich mediów, Julia Biryukova, czyli mama Sky’a twierdziła, iż w jej samochodzie skończyło się paliwo. Jednak po zbadaniu pojazdu, śledczy odkryli, że w zbiorniku było jeszcze jakieś 2,2 litra gazu. Poza tym, w aucie nie wykazano żadnych problemów mechanicznych.

Bardzo wiele wątpliwości budził też fakt, że kobieta nie zabrała ze sobą obojga dzieci. W tym przypadku pojawiają się głosy, że chłopiec spał, a matka nie chciała go budzić. Jednak nie wiadomo, jak wiele mają one wspólnego z prawdą.

W toku śledztwa funkcjonariusze wielokrotnie zarzucali Biryukovej, że utrudnia im pracę. Wszystko przez to, że konsekwentnie odmawiała składania kolejnych zeznań. Mimo że w sprawie pojawiło się wiele znaków zapytania, śledczy nie mieli jakichkolwiek podstaw, aby postawić matce zaginionego chłopca zarzuty.

Sky Metalwal zaginięcie
Imgur.com

2-latek zniknął z auta po tym, jak jego rodzice rozwiedli się

To jeszcze nie wszystko. Policjanci zaniepokoili się też faktem, że rodzice Sky’a dosłownie na kilka dni przed jego zaginięciem rozwiedli się. Co więcej, w trakcie sprawy rozwodowej Julia i jej mąż toczyli zażartą walkę o dzieci. Śledczy wciąż uważają, że matka może mieć związek z zaginięciem synka, ale nie są w stanie niczego jej udowodnić…

National Center for Missing and Exploited Children zdołało opracować fotografię, która wskazuje, jak dziś może wyglądać zaginiony Sky Metalwal

Sky Metalwal zaginięcie
National Center for Missing and Exploited Children

Co mogło wtedy stać się z chłopcem?

Źródła: parenting.pl
Fotografie: Imgur.com

Może Cię zainteresować