×

15-letni Kacper zaplanował zbrodnię? Miał opowiadać koledze, że „zaj**ie Pati”

15-letni Kacper zaplanował zbrodnię w Piekarach Śląskich? Według ustaleń Faktu, miał nawet pokazywać kolegom idealne, jego zdaniem, miejsce do ukrycia ciała 13-letniej Patrycji.

Brutalne zabójstwo 13-latki

W środę 13 stycznia w Piekarach Śląskich na nieużytkach za Kauflandem znaleziono zwłoki 13-letniej Patrycji z Bytomia. Nastolatka została zamordowana poprzedniego wieczora, a przyczyną śmierci był cios zadany ostrym narzędziem w serce. Sekcja zwłok wykazała, że nastolatka była w ciąży. Do zabójstwa ostatecznie przyznał się chłopak Patrycji, starszy od niej o dwa lata Kacper.

To był szok dla obu rodzin. Zwłaszcza, że 15-latek początkowo brał udział w poszukiwaniach dziewczyny oraz był powszechnie uważany za empatycznego i dobrze wychowanego nastolatka.

15 stycznia rodzice Kacpra i rodzice Patrycji wzięli udział w Marszu Milczenia, który przeszedł przez Piekary Śląskie w ramach upamiętnienia tragicznie zmarłej 13-latki. Pod wpływem silnych emocji obie dotknięte tragedią rodziny padły sobie w ramiona. Trudno zgadywać, czy pojednanie okaże się trwałe. Cieniem na nim może się położyć nowy trop w śledztwie…

15-letni Kacper zaplanował zbrodnię?

Jak ustalił Fakt, 15-letni Kacper już 4 miesiące przed morderstwem Patrycji mógł planować, jak ją zabić i gdzie ukryć jej zwłoki. Portal dotarł do zapisów rozmów kolegów nastolatka, z których wynika, że przygotowywał się do zabójstwa 13-latki.

Podczas wymiany wiadomości między znajomymi Kacpra pada stwierdzenie:

Byłem z nim kiedyś na dworze i on powiedział, że jak Pati będzie w ciąży, to chce ją zaj***ć. […] Jakiś miesiąc później poszliśmy za Kaufland i tam był ten las i staliśmy przy tych barierkach on gadał, że tam jest idealne miejsce na schowanie ciała.

Treść rozmowy początkowo krążyła wśród nastolatków, ale w końcu jeden z nich zdecydował się ujawnić ją rodzicom, a oni powiadomili policję. Teraz śledczy muszą sprawdzić, na ile wiarygodny jest nowy trop.

Jak wyjaśnia jeden z nich w rozmowie z Faktem:

Te treści będą analizowane, na razie nie wiemy, kiedy powstały i czy są wiarygodne.

Źródła: www.o2.pl, wiadomosci.gazeta.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Śląska Policja, Twitter, Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować