×

Urodziła dziecko mając zaledwie 15 lat. Musiała podjąć trudną decyzję

Ciąża w młodym wieku jest niewątpliwie poważnym wyzwaniem. 15-latka urodziła dziecko i musiała podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu. Teraz postanowiła podzielić się swoją historią.

15-latka urodziła dziecko

Sierra Watts w mediach społecznościowych znana jest także pod pseudonimem „Wizard Watts”. W jednym z nagrań opublikowanych na YouTube, 23-latka postanowiła otwarcie opowiedzieć o życiu bardzo młodej mamy. Wyznała, że w pewnym momencie musiała podjąć bardzo trudną decyzję.

Kobieta zaszła w ciążę mając zaledwie 15 lat. Wówczas spotykała się ze starszym od siebie mężczyzną. Jak sama przyznaje, niewiele wiedziała wtedy o seksie:

W tych sprawach byłam bardzo naiwna. Miałam 15 lat, kiedy zaszłam w ciążę ze starszym mężczyzną. Rodzice nie rozmawiali ze mną na takie tematy. Zapłodnienie było dla mnie abstrakcją. Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, wiedziałam, że nie będę w stanie wychować dziecka – byłam w bardzo złym stanie psychicznym, nie miałam też własnych pieniędzy.

O całej sytuacji opowiedziała swojej mamie, ale nie mogła liczyć na wsparcie ze strony rodziców. Już wtedy wiedziała, że musi podjąć ważną decyzję.

„To było niezwykle trudne”

Wówczas 15-letnia dziewczyna nie zdecydowała się na aborcję. Najlepszym rozwiązaniem wydawało się dla niej oddanie dziecka do adopcji:

To najtrudniejsza decyzja, jaką podjęłam w życiu.

Sierra oddała synka chwilę po porodzie, aby za bardzo się do niego nie przywiązywać:

To było niezwykle trudne. Wiedziałam, że im więcej czasu z nim spędzę, tym trudniej będzie podpisać dokumenty.

Dziś chłopiec żyje pod zmienionym imieniem w innej rodzinie. A biologiczna matka zupełnie tego nie żałuje:

Doszłam do wniosku, że to najlepsza rzecz, jaką mogłam zrobić. Dla niego i dla siebie. Chciałam, żeby miał dobre życie, a ja nie mogłam mu tego zapewnić.

Dziś Sierra ma 23 lata i znowu jest mamą. Tym razem świadomą i mogącą zapewnić dziecku wszystko, co najlepsze. Kobieta nie ma jednak zamiaru kontaktować się z pierwszym synem, bo zdaje sobie sprawę, że to mogłoby tylko skomplikować mu życie.

Co sądzicie o jej postawie?

Źródła: www.thesun.co.uk, www.youtube.com, www.edziecko.pl, www.papilot.pl
Fotografie: Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować