×

15 intrygujących faktów na temat filmu „Dirty dancing”, o których wcześniej nie miałeś pojęcia

„Dirty Dancing” to niewątpliwie klasyka kina. Fantastyczna gra aktorska Patrick’a Swayze i jego filmowej partnerki Jennifer Grey, wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa oraz uwodzicielskie sceny taneczne. Film, jako pierwszy w historii kinematografii, został sprzedany w milionowym nakładzie kopii na VHS! Ta historia zakazanej miłości swoją premierę miała 31 lat temu, a dokładnie w 1987 roku. Mimo upływu lat film wciąż zdobywa nowych fanów, jednak nawet Ci, którzy oglądali „Dirty Dancing” setki razy, najprawdopodobniej nie wiedzą o tych 15 faktach.

#1 Scena czołgania się po podłodze

W scenariuszu Patrick Swayze i Jennifer Grey nie mieli zaplanowanej tej sceny. W trakcie nagrania mieli przerwę i postanowili wykorzystać ją na wygłupy. Przed nagraniem odpowiedniego ujęcia aktorzy zaczęli śpiewać i czołgać się po podłodze, a nagrany obraz tak spodobał się reżyserowi, Emile Ardolino, że postanowił wykorzystać go w filmie.

#2 Miejsce akcji

Film miał zostać w całości zrealizowany w Virginii, jednak słynna scena w jeziorze, została nagrana jesienią w Północnej Karolinie. Aktorom było tak zimno, że ich usta faktycznie zrobiły się sine.

#3 Drzewa zostały pomalowane

Scena, gdy Johnny i Baby ćwiczą podnoszenie w jeziorze była nagrana w październiku, a to oznacza, że większość liści miała barwę żółto-pomarańczową i spadała z drzew. Twórcy filmu postanowili pomalować je farbą w spray’u, aby uwiarygodnić, że akcja dzieje się pod koniec wakacji.

#4 Patrick Swayze naprawdę był poirytowany z powodu śmiechu Jennifer

Nagrywając scenę, nigdy nie wiadomo jak naprawdę zareaguje para dobrych aktorów. W momencie, gdy Baby i Johnny ćwiczą, a on sunie ręką po jej ramieniu, Jennifer nie mogła powstrzymać się od śmiechu. Aktorka miała łaskotki! Z kolei frustracja malująca się na twarzy Patrick’a była wywołana jego prawdziwym poirytowaniem z powodu zachowania filmowej partnerki. Ta scena jest uznawana za jeden z najszczerszych momentów w całym filmie.

#5 Pięć minut, aby udowodnić, że może grać młodszą postać

Jennifer miała 26 lat, lecz w filmie miała zagrać 16-letnią Baby. Aktorka miała tylko pięć minut podczas castingu, aby przekonać producentów, że potrafi wcielić się w młodszą postać. Z kolei Patrick miał 34 lata, a w filmie zagrał 24-letniego Johnny’ego.

#6 Val Kilmer miał zagrać Johnny’ego

Aktorowi zaproponowano rolę w filmie, jednak ten ją odrzucił. Pod uwagę brano również Billy’ego Zane’a, ale nie był on dobrym tancerzem.

#7 Sharon Stone chciała zagrać w filmie

Aktorka brała udział w castingu i walczyła o rolę Baby, producenci jednak nie oddzwonili.

#8 Postać została zmieniona dla Patrick’a Swayze

Johnny Castle początkowo miał być Włochem, filmowcy przepisali jednak postać, gdy w castingu wziął udział Swayze.

#9 Akrobacje Patrick’a

Patrick nalegał, aby samodzielnie wykonać wszystkie sztuczki akrobacyjne. Podczas tych scen, ciągle spadał, aż pewnego razu poważnie zranił sobie kolano.

#10 Twórcy uznali Cynthię Rhodes za zbyt ładną

Wizażyści musieli wystylizować Cynthię, gdy jej postać, Penny, miała wyglądać na cierpiącą z powodu porodu. Według twórców aktorka była zbyt ładna, a przez to mniej przekonująca, dlatego zdecydowano się na charakteryzację.

#11 Dwa tygodnie na próby

Plan filmu był bardzo napięty, dlatego próby wszystkich scen tanecznych odbyły się w zaledwie dwa tygodnie. Potem było tylko 44 dni, aby nagrać wszystkie ujęcia.

#12 Piosenka „She’s Like The Wind” nie była tworzona do filmu

Piosenka została oryginalnie napisana dla filmu „Grandview USA” w 1984 roku, jednak nie została tam użyta, dlatego producenci wykorzystali ją w „Dirty Dancing”.

#13 Uczucia aktorów na planie

W filmie widać gorące uczucia jakimi darzą się Baby i Johnny, lecz w rzeczywistości Jennifer Grey i Patrick Swayze nie przepadali za sobą.

#14 Twórca piosenki „The Time of My Life” nie lubił tego utworu

Początkowo Billy Medley uważał, że początek jego kariery nie jest najlepszy, a jego kompozycje brzmią jak z taniego filmu dla dorosłych. W późniejszym czasie zmienił zdanie.

#15 Cynthia Rhodes została zatrudniona jako pierwsza

Twórcy jako pierwszą obsadzili Cynthie Rhodes do roli Penny.

Polecane

Może Cię zainteresować