×

13-letnia dziewczynka zmarła przy porodzie. Niewiarygodne, kto jest ojcem jej dziecka

11 grudnia 13-letnia dziewczyna została przewieziona do szpitala z powodu bardzo silnych bólów brzucha. Lekarze szybko zorientowali się, że dziecko jest w zaawansowanej ciąży. Jednak, to był dopiero początek przerażających faktów z życia dziewczynki.

Bardzo zły stan zdrowia

Pochodząca z Brazylii Luana Ketlen była w 7. miesiącu ciąży, gdy trafiła do szpitala. Lekarze przeprowadzili badania, które wykazały, że dziewczynka ma zespół kilku schorzeń. 13-latka miała nie tylko ostrą anemię, ale również marskość wątroby, wodę w płucach i niebezpiecznie niskie ciśnienie krwi.

Lekarze podjęli decyzję o wcześniejszym wywołaniu porodu. Dziewczynka urodziła zdrowego synka. Niestety stan zdrowia Luany się pogarszał, co zmusiło lekarzy do podjęcia decyzji o wysłaniu jej helikopterem do oddalonego o 360 kilometrów specjalistycznego szpitala w Manaus. W trakcie lotu dziewczynka zmarła. 

Kto jest ojcem?

13-latka zdążyła wyznać lekarzom, że ojcem dziecka jest jej ojciec, 36-letni Tome Faba. Policja natychmiast wszczęła poszukiwania przestępcy. Okazało się, że uciekł z domu i ukrywał się.

Po tygodniu poszukiwań, 18 grudnia został zatrzymany w mieście Coari, gdzie mieszkała jego rodzina. 27 grudnia miała miejsce rozprawa sądowa, w czasie której postawiono mu zarzuty molestowania seksualnego dziecka oraz zabójstwa. 

Przerażające ustalenia lokalnych władz

Według podejrzeń policji, mężczyzna mógł molestować dziecko przez ostatnie cztery lata, czyli odkąd dziewczynka skończyła dziewięć lat. Tome Faba miał ją zabierać „na ryby”, podczas których dochodziło do gwałtów.

Policjanci informują, że Faba groził córce śmiercią, dlatego nikomu nie mówiła o dramacie, jaki przechodzi. Podczas konferencji prasowej Jose Barradas, szef policji w Coario powiedział:

Luana nie zdawała sobie sprawy, że jest w ciąży, aż do piątego miesiąca. Wtedy też rodzina zaczęła podejrzewać, że dziewczynka spodziewa się dziecka.

Policjant dodał, że rodzina dziewczynki próbowała dowiedzieć się kto jest ojcem, jednak Luana nie chciała zdradzić tajemnicy. W końcu, miała wyznać prawdę ciotce, a następnie matce, która niestety jej nie uwierzyła.

Na chwilę obecną nie jest pewne, kto zajmie się wychowaniem dziecka Luany. Sąd i pomoc społeczna podejmą decyzję, czy bliscy zmarłej 13-latki otrzymają prawa do opieki nad chłopcem.

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij