×

123 osoby hucznie bawiły się na osiemnastce. Musiała interweniować policja

123 osoby bawiły się na osiemnastce w Dąbrowie Górniczej. Wobec wszystkich uczestników sanepid wyciągnie konsekwencje.

123 osoby bawiły się na osiemnastce

Z powodu dramatycznej sytuacji epidemiologicznej w Polsce, rząd zdecydował się zaostrzyć obostrzenia na terenie całego kraju wprowadzając tzw. „twardy lockdown”. Jednakże nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów. Co rusz organizowane są kolejne strajki, a mundurowi mają pełne ręce roboty.

Jak czytamy na stronie śląskiej policji, do kolejnego złamania obecnych przepisów doszło w ubiegłą sobotę (27 marca) w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie). Grupa młodych ludzi bawiła się na osiemnastce swojej koleżanki. Imprezę zorganizowano nad zbiornikiem wodnym, kilkaset metrów od zabudowań.

Młodzież spotkała się na „cypelku” nad dąbrowskim zbiornikiem wodnym Pogoria III. 123 osoby zgromadziły się i złamały obowiązujący zakaz i obostrzenia wynikające ze stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce.

– poinformowała komenda policji w Dąbrowie Górniczej.

Podczas imprezy młodzież nie przestrzegała aktualnych obostrzeń – zakazu organizowania zgromadzeń i dystansu społecznego. Niektórzy uczestnicy zabawy nie mieli także maseczek ochronnych. Usytuowanie imprezy (z trzech stron bawiących się otaczała woda) uniemożliwiło nastolatkom ucieczkę przed funkcjonariuszami.

 

Sanepid wyciągnie konsekwencje

Policja wylegitymowała na miejscu wszystkich uczestników i szybko zakończono zabawę. Jak zapewniono, wobec imprezowiczów wyciągną odpowiednie konsekwencje zgodnie z obowiązującymi przepisami. To sanepid zdecyduje, jaką karę otrzymają organizatorzy i uczestnicy wydarzenia.

Funkcjonariusze z Dąbrowy Górniczej przypominają, że minął już ponad rok odkąd koronawirus dotarł do Polski. Aktualnie sytuacja jest bardzo poważna, o czym świadczą dane dotyczące dziennej liczby zachorowań. Dlatego rząd decyduje się na wprowadzanie kolejnych obostrzeń mających na celu maksymalne ograniczenie transmisji wirusa.

Dąbrowscy policjanci podkreślają, że będą „stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia”. Wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć transmisję wirusa:

Czas pouczeń i przypominania o obostrzeniach już minął. Policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone, dla bezpieczeństwa nas wszystkich, przepisy. Po raz kolejny apelujemy o ich przestrzeganie.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia odnotowało 20 870 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 461 osób.

Źródła: slaska.policja.gov.pl, kobieta.onet.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Śląska Policja

Może Cię zainteresować