×

12-latka urodziła dziecko w kieleckim szpitalu. Policja i prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie

W poniedziałek 12-letnia dziewczynka urodziła dziecko w wojewódzkim szpitalu w Kielcach. Dziewczynka uczęszcza do szóstej klasy szkoły podstawowej i jest jedną z najmłodszych matek w Europie. Dziecko 12-latki przyszło na świat przez cesarskie cięcie. Dla dobra rodziny szpital nie podaje miejsca zamieszkania. Wiadomo, że dziewczynka wcześniej przebywała w placówce wychowawczej. O całej sprawie szpital poinformował policję i prokuraturę.

Ustalono, że ojcem niemowlęcia jest 29-letni Józef N. z Wałbrzycha.

Z pierwszych doniesień wynika, że w tym przypadku nie doszło do gwałtu, jednak mężczyzna usłyszał zarzut obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15 roku życia, za co grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. Józef N. przyznał się do winy.

Lekarze z Kieleckiego szpitala zapewniają, że niemowlę i jego matka są w dobrym stanie. Dziewczynka jest w szoku i ze względu na wiek nie jest do końca świadoma zaistniałej sytuacji. Doktor Piotr Nizurski, specjalista ginekologii i położnictwa w wojewódzkich szpitalu w Kielcach, mówi:

„To, co się stało, jest tylko dowodem na to, na jak złym poziomie jest w Polsce edukacja seksualna. Dużym problemem jest u nas także to, że nieletnia kobieta, która skończyła na przykład 16 czy 17 lat, nie może przyjść do doktora i poprosić o antykoncepcję, ponieważ do uzyskania pełnoletności, doktor musi uzyskać na to zgodę jej matki. Niestety w wielu rodzinach seks nadal jest tematem tabu.”

Polecane

Może Cię zainteresować