×

Panna Młoda ma 11 lat, a Pan Młody 35… Reakcja rodziny dziewczynki podczas ślubu przeraża

Dzień ślubu Lilly i John’a z pozoru wygląda równie wspaniale jak każda inna uroczystość tego typu. Jest biała sukienka, wiele kwiatów, odświętnie ubrani goście oraz imponujący tort. Na pierwszy rzut oka, wszystko wygląda idealnie… Ale bolesna prawda jest taka, że Panna Młoda to jeszcze dziecko, które ma 11 lat – i za pośrednictwem jej historii kryje się ogromna tragedia 15 milionów dziewczynek z całego świata, które w tym roku naprawdę wyjdą za mąż w tak młodym wieku.

Aby pokazać prawdziwe oblicze tego zjawiska Bridal Musings i UNICEF stworzyli to potężne nagranie. W takich realiach dziewczynki bardziej traktowane są jak własność, a nie ludzie. Małżeństwa dzieci zdarzają się na całym świecie, niemal na każdym kontynencie, ale razem możemy je powstrzymać!

Według Bridal Musings i UNICEF:

„Smutna prawda jest taka, że ​​dziewczyna, która została żoną jako dziecko, jest narażona na większe prawdopodobieństwo, iż nie ukończy szkoły,  doświadczy przemocy domowej i zostanie zarażona HIV/AIDS. Jest bardziej prawdopodobne, że będzie miała dzieci, będąc sama jeszcze dzieckiem, i jest o wiele bardziej narażona na śmierć z powodu komplikacji podczas ciąży i porodu.”

W nagraniu powyżej 11-letnia Lilly, która normalnie uczyłaby się w szkole podstawowej, wychodzi za mąż za 35-letniego John’a. Teraz uważnie obserwuj zachowanie jej bliskich. W obliczu ogromnej tragedii dziecka, jej krewni nie robią zupełnie nic, aby jej pomóc. Oni wręcz brakiem swojego sprzeciwu na ten ślub, wyrażają poparcie i sprawiają, że tego typu „tradycja” przechodzi na kolejne pokolenie.

To nie jest tylko film, to jest wezwanie do działania. Proszę podziel się tą potężną wiadomością ze swoimi przyjaciółmi i rodziną na Facebook’u, aby uświadomić im z jakimi konsekwencjami wiążą się małżeństwa dzieci.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego zjawiska, odwiedź zarówno stronę Bridal Musings, jak i UNICEF.

Polecane

Może Cię zainteresować