×

10 dziwnych elementów garderoby, których wygląd i funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia

Wiele osób mówi, że to, co na siebie założy nie ma większego znaczenia – ważne, żeby ubrania były adekwatne do temperatury panującej na zewnątrz. Prawda jest taka, że nawet jeśli nie jest się miłośnikiem mody, to każdy poprzez swój ubiór, wyraża siebie. Kolory, wzory czy kroje, świadczą o naszych zainteresowaniach i cechach charakteru. Znam mnóstwo osób, które lubią modę, lecz nie podążają za wszystkimi trendami. I myślę, że powinno się zachować w tej kwestii umiar – zwłaszcza jeśli chodzi o takie trendy jak te. Oto 10 najgorszych!

#1 Parasolka, którą trzeba ubrać

Z jednej strony jest to dość pomocne, jeśli ma się zajęte obydwie ręce, jednak gdybym spotkała kogoś tak przyozdobionego na ulicy mocno bym się zdziwiła. Z pewnością jest to gadżet, który ucieszy niedoszłych astronautów.

#2 Klatki dla zwierząt

To dość kontrowersyjny pomysł kreatorki i aktywistki Cecilii Valentine. Kobieta poprzez swoje projekty chciała pokazać, że testowanie na zwierzętach oraz noszenie futer jest najgorszym co możemy robić innym stworzeniom. Stworzenie klatki dla zwierząt jako biżuterii ma uświadamiać, że zwierzęta są znacznie szczęśliwsze, jeśli mogą żyć na wolności, a nie w ciasnych klatkach, aby następnie zginąć dla mody lub kosmetyków.

#3 Kolczyki wykonane z ludzkich kości

Lucie Majerus to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Holandii. Sama twierdzi, że należy czuć się pięknie i zdobić siebie, samym sobą. W jej kolekcji „Human Ivory” pojawiają się kolczyki czy naszyjniki, ale również spinki do mankietów i ozdoby do krawatów.

#4 Nakładki na sutki

Jest mnóstwo kobiet, które nie lubią nosić biustonosza i chcą pochwalić się swoim biustem. Żeby jeszcze lepiej podkreślić kształt sutków, stworzono taką nakładkę.

#5 Męskie rajstopy

Mam wrażenie, że twórca tego trendu był wielkim fanem filmu „Robin Hood: Faceci w rajtuzach”. O tej specyficznej części męskiej garderoby, zrobiło się głośno w 2015 i 2016 roku, kiedy to magazyn „GQ” opublikował rajstopy jako najnowszy trend. Jeśli zastanawiasz się czy na tę część garderoby należy ubrać jeszcze spodnie, odpowiedź brzmi – nie…

#6 Kowbojki w wersji japonek

Opublikowany przez Redneck Boot Sandals na 5 sierpnia 2015

Nie to nie żart, takie buty powstały naprawdę. Projektant tego obuwia nazwał je „najbardziej funkcjonalnymi oraz modnymi butami roku”. Obuwie cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że powstała nawet wersja „jeansowych japonek”.

#7 Kryształowe łzy

Soczewki ze zwisającymi kryształowymi łzami zostały zaprojektowane przez duńskiego projektanta Erica Klarenbeeka, który twierdzi, że jego „dzieło” jest bardzo wygodne i komfortowe w noszeniu. Nowoczesna biżuteria jest niewielka, ma 14 x 33 mm i doczepiana jest do soczewek.

#8 Połamane rzęsy

Na Halloween w sam raz, ale do codziennego noszenia nie polecam. Wyglądają jak milion nóg pająka! Prawda jest taka, że rzęsy zostały stworzone przez brytyjską artystkę, Jessicę Harrison, która wykonuje je z… odnóży much.

#9 Biżuteria wykonana z lalki Barbie

Powstały naszyjniki z biustem Barbie, pierścionki z twarzą, a także kolczyki z dłońmi. Dość przerażająca biżuteria.

#10 Naszyjnik ze złotym szponem

Biżuteria z pewnością spodoba się wszystkim, którzy marzyli aby na swojej szyi nosić złotą łapę kury. Jak codzienny gadżet może przerażać.

Może Cię zainteresować