×

10 snów, których nigdy nie powinno się ignorować. Mają one ważne znaczenie

Według Zygmunta Freuda, sny są „królewską drogą do nieświadomości”. Ich znaczenie od wieków zaciekawia ludzi, jednak pierwsze interpretacje „sennych marzeń” zostały stworzone przez duchownych. W dzisiejszych czasach, osoby uczęszczające na sesje terapeutyczne, dzielą się swoimi sennymi przeżyciami ze specjalistami. Inni szukają informacji w sieci lub pytają bliskich o znaczenie pewnych symboli. Oto 10 snów, które pomogą Ci zrozumieć sens życia.

#1 Ogień

Jeśli śnisz o odległym ogniu, oznacza to, że pragniesz zmian. Jednak jeśli w swoim śnie bawisz się ogniem lub widzisz pożar może to symbolizować tłumienie gniewu.

#2 Pieniądze

Pieniądze reprezentują przepływ życia. Zazwyczaj sen o pieniądzach symbolizuje poczucie własnej wartości i władzę.

#3 Wodospad

Sen o wodospadach ma wielkie znaczenie. Woda symbolizuje dobry omen, czystość i spokój. Jednak po przebudzeniu warto zadać sobie pytanie jakiego rozmiaru był senny wodospad. Czy znajdował się on w jasnym miejscu, otoczonym drzewami lub może w mrocznej przestrzeni, w odosobnieniu od innych elementów natury? Odnalezienie odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci poznać swoje postrzeganie na dotyczące nadchodzących zmian.

#4 Ciąża

Jeśli w swoich snach oczekujesz dziecka, oznacza to, że jesteś gotowa na poważne zmiany w swoim życiu.

#5 Cudzołóstwo

Sen o cudzołóstwie często może sprawić, że obudzisz się w dość dziwnym nastroju. Biorąc to pod uwagę, najlepszą rzeczą do zrobienia jest przeanalizowanie swojego snu. Zadaj sobie pytanie, czy jestem w nieszczęśliwym związku? Czy mam problemy z zaufaniem lub lękiem? Jak bardzo boisz się utraty drugiej osoby? To pozwoli Ci zrozumieć czy warto wciąż być w danym związku, a może czas na zmiany.

#6 Nagość

Jeśli w swoim śnie pojawiłaś się bez ubrań, możliwe że w rzeczywistości boisz się pokazać swoje prawdziwe oblicze. Być może udajesz przed innymi, aby komuś zaimponować. Pamiętaj, że szczerość zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego jeśli faktycznie udajesz przed kimś, lepiej zastanów się do czego to prowadzi. Okłamywanie siebie i innych nigdy nie prowadzi do czegoś dobrego.

#7 Zęby

Przeważnie zdarza się, że śnimy o wypadających zębach. To może wskazywać na stres wynikający z bycia w nowej sytuacji np. nowej pracy lub związku.

#8 Latanie

Latanie oznacza pragnienie dotarcia do wymarzonego celu. Jeśli w swoim śnie rozpościerasz skrzydła oznacza to, że jesteś osobą ambitną i pragniesz osiągnąć swoje życiowe pragnienia.

#9 Węże

Sen o wężach sugeruje, że boisz się akceptacji samego siebie. Jeśli śnił Ci się biały gad oznacza to, że wkrótce rozpocznie się coś nowego.

#10 Śmierć

Jeśli śnisz o śmierci innych osób, może to sugerować symboliczny koniec czegoś ważnego. Gdy śnisz, że sam umierasz, należy zadać sobie pytanie jak postrzegasz swoje życie i ideę śmierci. Zastanów się, też jak reagujesz na „koniec” swojego związku lub niepowodzenia związanego z pracą.

Może Cię zainteresować