×

14 rzeczy, które z pewnością przyśniły Ci się chociaż raz. Niektóre oznaczają naprawdę wiele

Każdej nocy, wszyscy ludzie na świecie śnią. Nawet jeśli po przebudzeniu mamy wrażenie, że nic nie „widzieliśmy”, prawda jest zupełnie inna. Śnimy o wygranych w loterii, wycieczkach na dalekie wysypy, niespełnionych uczuciach lub pięknym domu. Nie każda historia, którą widzimy podczas snu jest prosta, lecz już od pradawnych kultur, nasi przodkowie zastanawiali się, co oznaczają konkretne symbole.

Suzanne Bergmann od ponad 16 lat zajmuję się znaczeniem snów. Według niej:

Nie ma jednoznacznego znaczenia konkretnych obrazów czy symboli, lecz zwykły uśmiech zazwyczaj oznacza, że ktoś jest szczęśliwy, a to oznacza, że obrazy, które śnią nam się często, mają akceptowalne znaczenie.

Oto najpopularniejsze z nich, sprawdź koniecznie co oznaczają!

#1 Woda

pixabay.com

Woda symbolizuje naszą podświadomość. W snach bardzo ważna jest jakość i kolor wody, dzięki temu możemy dowiedzieć się, jak radzimy sobie z naszymi emocjami np. czysta i spokojna woda oznacza spokój i powodzenie, a brudna – problemy. Głęboka woda symbolizuje strach przed własnymi uczuciami, porażkami czy ośmieszeniem.

#2 Bycie ściganym

Pomimo tego, że jest to dość nieprzyjemna sytuacja, specjaliści uważają, iż sen o byciu ściganym to pozytywny znak. Oznacza on pogoń za swoimi marzeniami lub zmierzenie się z problemami i nierozwiązanymi sprawami. Pościg symbolizuje również nasze uczucie strachu. Podobno ten symbol częściej występuje w snach kobiet.

#3 Pojazdy

Takie jak samochód, samolot, pociąg czy statek, symbolizują kierunek w jakim podążamy w naszym życiu i to, jak kontrolujemy wybraną drogę. Pojazdy dają nam szansę wyobrażenia sobie w jaki sposób możemy pokonać przeszkody i trudności życiowe.

#4 Ludzie

pixabay.com

Jeśli w swoim śnie widzisz inną osobę, jest to odbicie Twojej innej strony. Oznacza, to że musisz skupić się na rozwijaniu swoich cech charakteru. Niektórzy odczytują swoje sny w sposób dosłowny, uważając, że osoba, która im się przyśniła to pewnie „przeznaczenie”. Jednak jeśli w Twoim śnie pojawił się np. kochanek, oznacza to że musisz popracować nad swoimi uczuciami dotyczącymi czułości i miłości.

#5 Spóźnienie do pracy

Ten sen oznacza, że jesteś przemęczony lub przepracowany oraz, że spędzasz za dużo czasu robiąc jedną rzecz. Według psychologów zaspanie do pracy jest ostrzeżeniem, aby nie robić obietnic, których nie możemy dotrzymać.

#6 Szkolny korytarz lub klasa

pixabay.com

To dość częsta sytuacja, która się śni. Lekcje czy szkolne egzaminy symbolizują to, czego musimy nauczyć się z naszej przeszłości. Oznacza to, że zapomnieliśmy o czymś ważnym, nie wynieśliśmy odpowiedniej „lekcji” z czasów młodości i teraz musimy sobie o niej przypomnieć.

#7 Spadanie lub latanie

pixabay.com

Sen o lataniu związany jest z tym, jak się czujemy i czy jesteśmy pewni celów, które sobie wytyczyliśmy, z kolei sen o upadaniu to sygnał dotyczący naszej pewności siebie. Specjaliści twierdzą, że sen ten pojawia się najczęściej u osób, które mają problemy w pracy lub w związkach.

#8 Śmierć

pixabay.com

Śmierć bardzo często pojawia się w snach i w zależności od tego, czy przytrafiła się ona nam, naszym bliskim czy zupełnie nieznanej osobie, ma inne znaczenie. Przeważnie ludzie uważają, że sen o śmierci ma złe znaczenie, jednak oznacza on gwałtowne zmiany w życiu. Zakończenie pewnego rozdziału, aby zrobić miejsce na kolejny.

#9 Nagość

Pojawienie się w pracy lub w miejscu publicznym w samej bieliźnie, oznacza naszą niepewność i odsłania słabe punkty. Sen ten najczęściej przytrafia się osobom, które awansowały lub zaczynają nową pracę.

#10 Dziecko

pixabay.com

Jeśli śni Ci się dziecko, oznacza to nowy pomysł lub projekt. Kolejne osiągnięcie lub plan z dobrą przyszłością. Dziecko lub niemowlę może symbolizować również potrzebę kochania i wrażliwość.

#11 Paraliż

Sny o paraliżu zazwyczaj oznaczają przejście pomiędzy stanem REM, a lunatykowaniem. Jeśli nie masz problemu z chodzeniem podczas snu, paraliż może również oznaczać brak kontroli w życiu.

#12 Jedzenie

pixabay.com

Posiłek symbolizuje energie oraz wiedzę. Związany jest bezpośrednio z naszymi emocjami, duchowością oraz mądrością. Zdarza się także, że przed położeniem się spać było się po prostu głodnym, dlatego w śnie widzi się jedzenie.

#13 Dom

pixabay.com

Dom lub mieszkanie symbolizują naszą wewnętrzną psychikę. Każdy z pokoi oraz pięter symbolizuje inne emocje, wspomnienia oraz interpretacje ważnych wydarzeń.

#14 Seks

Symbolizuje intymne relacje z innymi oraz pożądanie, którego odczuwamy brak w codziennym życiu.

A Tobie co się ostatnio śniło?

Może Cię zainteresować

zamknij