×

Gość weselny zażądał zwrotu pieniędzy od nowożeńców. Powód, dla którego to zrobił jest żenujący

Temat wesela i prezentów ślubnych dosyć często budzi kontrowersje. Tym razem… nie będzie inaczej. Jeden z gości weselnych zdał sobie sprawę, że włożył do koperty za dużo pieniędzy. Zadzwonił trzy miesiące po przyjęciu do nowożeńców, żądając zwrotu pieniędzy.

Kłopotliwy prezent

W obecnych czasach, często w ramach prezentu ślubnego wręcza się kopertę z pieniędzmi. Jednak problem stanowi kwestia związana z kwotą, jaka powinna się w środku znajdować. „Ile mogę dać?”, „ile wypada dać?” – takie pytania zadają sobie goście, przed wyjściem na wesele. Gdy już podejmą decyzję, wydaje się, że sprawa jest zamknięta. Otóż niekoniecznie, o czym mogło się przekonać pewne młode małżeństwo.

Niemiła niespodzianka

Pewna młoda mężatka, która pochodzi z Australii, opisała swoją historię na Facebooku. Kobieta i jej partner dostali niespodziewany telefon kilka miesięcy po ślubie. Okazało się, że jeden z gości popełnił błąd, wkładając im do koperty więcej pieniędzy niż zamierzał.

Po weselu mój mąż i ja otwieraliśmy prezenty ślubne i koperty. Otworzyłam kopertę od wujostwa mojego męża. Okazało się, że podarowali nam 800 zł. Trochę się zdziwiliśmy, ale z drugiej strony wujek dużo zarabia. Trzy miesiące później odebraliśmy telefon od wspomnianego “hojnego” wujka

Chce zwrotu pieniędzy

Początkowa radość z otrzymanego prezentu zamieniła się w żenującą sytuację. Otóż, wujek zażądał zwrotu prawie całej zawartości koperty, którą otrzymali w ramach prezentu ślubnego.

Powiedział, że miał zamiar dać nam tylko 80 zł, i teraz musimy oddać mu 720 zł

Kobieta pyta z niedowierzaniem:

Kto zachowuje się w taki sposób?!

Wszyscy stanęli po stronie młodej pary

Wujek nie ma problemów finansowych, więc to na pewno nie był powód zmiany jego decyzji po trzech miesiącach od wręczenia prezentu. W jego obronie nie stanęła nawet matka pana młodego, czyli siostra wuja. Według niej, jego zachowanie było nie na miejscu.

Reakcje internautów

Osoby, które komentowały wpis młodej mężatki również nie rozumieją, jak mężczyzna mógł w taki sposób postąpić. Zwłaszcza, że jest bliskim krewnym nowożeńców.

Wow, brak mi słów. 80 zł w kopercie ślubnej? Żartujesz sobie?! Niektórzy ludzie nie mają wstydu. I żeby żądać zwrotu pieniędzy!

Już nigdy bym się do nich nie odezwała ani nie spotkała się z nimi. Nawet na rodzinnym spotkaniu. To żałosne i tandetne zachowanie

Mieliście kiedyś z czymś takim do czynienia?

__________________________________
* Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl