×

Ojciec zrobił dziecku dziurę w brzuchu, aby pozbyć się wzdęć! Jelita wypłynęły na zewnątrz

Koszmarny przykład rodzicielskiej opieki „medycznej” w Chinach. Pomysł ojca kilkumiesięcznego niemowlęcia mógł skończyć się dla niego tragicznie. Na szczęście lekarze uratowali maleństwo.

Niewiarygodny pomysł ojca

Tata zauważył, że dziecko ma wzdęcia i jego brzuszek zrobił się większy. W związku z tym, postanowił zrobić mu małe nacięcie przy pępku. Uważał, że taki zabieg ulży niemowlęciu, uwalniając nagromadzone w jelitach gazy!

Chwile grozy

Zamiast tego, z maleńkiej dziurki wyskoczyły dziecięce wnętrzności. Na szczęście mężczyzna już sam nie próbował tego ratować, tylko pojechał z niemowlęciem do szpitala w Ningbo.

imgur.com

Zdążyli na czas, ale niewiele brakowało…

Gdy dziecko znalazło się w placówce medycznej, miało około 50 centymetrów jelit poza ciałem, które już zaczynały się robić czarne. Wykonano godzinną operację, która polegała na ponownym umieszczeniu wnętrzności w jamie brzusznej niemowlęcia. Dzięki lekarzom udało się uratować maleństwo. Wierzą, że będzie w pełni zdrowe.

Szczyt bezmyślności rodzica

Kierownik oddziału chirurgicznego powiedział dziennikarzom, że po raz pierwszy widział coś podobnego. Obwinia rodziców za ich ignorancję i bezmyślność. Dodaje też, że mieli dużo szczęście, że tylko tak to się skończyło…

To była niegroźna przepuklina

Jak się późnij okazało, niezwykłe wybrzuszenie u dziecka pochodziło z przepukliny pępkowej. Stan ten jest dosyć powszechny wśród niemowląt i zwykle jest nieszkodliwy.

Jednak NIGDY nie należy robić tego typu zabiegów i to na własną rękę!!!

Może Cię zainteresować

zamknij