×

Zrób to sam – dekoracje, które nadadzą wnętrzom charakteru

Samodzielnie wykonane dekoracje do domu spowodują, iż będziesz mieć pewność ich niepowtarzalności oraz idealnego dopasowania do swoich indywidualnych potrzeb. Wykonanie świeczników, stroików czy dekoracji okiennych jest banalnie proste i przyniesie Ci niespodziewanie dużo satysfakcji – wystarczy tylko, że odważysz się na ekspresję, drzemiącą w Twojej wyobraźni. Zrób to sam a zamierzony efekt stanie się rzeczywistością.

Jak zrobić dekoracje ścienne?

Masz dość nudnych, pustych i niekoniecznie idealnie równych ścian? Postaw na malowane motywy dekoracyjne. Nie musisz posiadać talentu artystycznego, by wprowadzić do pokoju odrobinę nietypowości. Powszechnie dostępne szablony, pozwalające na komponowanie różnorodnych motywów, są sprawdzoną, banalnie prostą i wyjątkowo szybką techniką uzyskania zaskakująco wyrazistej zmiany. Wystarczy przyłożyć taki szablon do ściany i pomalować go mniej bądź bardziej kontrastowym kolorem. Uzyskane kształty będą trwałe. Można je dodatkowo wzbogacić elementami naklejek ściennych, bądź własną twórczością, o ile tylko czujesz się na siłach, by ją wprowadzać w przestrzeń mieszkalną.

Zrób to sam – dekoracje wnętrz dla pomysłowych

Marzy Ci się efektowny świecznik na tealighty? Weź odpowiednio szeroki konar np. brzozy czy sosny, przetnij go wzdłuż aby uzyskać jedną płaską krawędź a na górnej części wytnij otwornica wnęki na świeczki. Taka dekoracja nie wymaga dodatkowej impregnacji, zachwyca swoją prostotą oraz naturalnością. Może być stosowana zarówno jako ozdoba parapetu, stołu czy też ogrodu. Jeżeli nie posiadasz żadnych narzędzi, to możesz pokusić się o zrobienie wieńca na drzwi. Taka dekoracja wywodzi się z motywów świątecznych ale może być zastosowana przez cały rok – w zależności od tworzących ją elementów. Podstawę wieńca można kupić (styropianowe kręgi są dostępne praktycznie w każdej pasmanterii) bądź wykonać z drobnych gałązek – na tyle miękkich, by dało się je zwinąć w okrąg. Końce zabezpiecz przed rozwiązaniem, całość owiń sznurkiem. Teraz pora na dodawanie elementów dekoracyjnych. Świeże kwiaty będą wyjątkowo nietrwałe, jeżeli więc zależy Ci na dłuższym efekcie, to postaw na sztuczne (najlepiej wykonane samodzielnie z papieru bądź kupione w kwiaciarni). Do wieńca możesz dodać również bardziej trwałe rośliny zielone typu bukszpan, thuja czy ostrokrzew. Podziel je na małe wiązki i dokładaj obwiązując każdą z nich dokładnie sznurkiem. Doskonałym elementem wykończeniowym będą różnego rodzaju koraliki, wstążki i sznurki. Wieniec jesienny warto wzbogacić jarzębiną czy wrzosem – powinny wytrzymać w dobrej formie bez wody nawet do dwóch tygodni. Jeżeli ma on wisieć na drzwiach to nie zapomnij o zabezpieczeniu spodniej strony – podkleją ją filcem bądź innym, miękkim materiałem, w przeciwnym wypadku może się okazać, iż po zdjęciu dekoracji pozostaną zarysowania na drzwiach.

zrob-to-sam-dekoracje

Dekoracje wnętrz bez dodatkowych kosztów

W ramach optymalizacji budżetu można się pokusić o wykonanie dekoracji stołu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Będzie to możliwe, jeżeli wykorzystasz posiadane w domu rzeczy. Zapraszając znajomych wato zadbać o odpowiednia oprawę spotkania. Połóż na stole kilka kamyczków, główkę kwiatka bądź ćwiartkę cytrusa. Przykryj je kieliszkiem do wina, stawiając go nóżką do góry. Na wierzch nózi połóż tealight a efekt masz murowany. Efektowna dekoracja i oświetlenie w jednym. Pamiętaj, że estetyka otoczenia, w jakim się znajdujemy na co dzień, wpływa na łagodzenie naszych obyczajów.

Może Cię zainteresować