×

10 imion o wyjątkowym znaczeniu. Wielu rodziców nadaje je swoim dzieciom

Moda na wymyślne imiona rodem z USA już dawno minęła. Teraz stawia się na klasykę i znaczenia, które skrywają się za nimi. Przedstawimy Wam imiona, które mają wyjątkowe znaczenie i z chęcią coraz więcej Polaków tak nazywa swoje dzieci.

10 imion, które mają piękne znaczenie, a o których wcześniej mogłeś nie wiedzieć

WIKTORIA – imię pochodzi z języka łacińskiego i oznacza zwycięstwo

To imię należy do osoby, która dobrze wie czego chce od życia – nawet jeśli ma zaledwie kilka lat, potrafi jasno sprecyzować swoje pragnienia i dążyć do celu, ale nie po trupach! Nie wchodzi w dyskusję z ludźmi, którzy mają odmienne zdanie od niej, ponieważ nie lubi przekomarzać się i uważa że kłótnie nie mają sensu. Osiąga sukces zawodowy w młodym wieku.

HELENA – to imię pochodzenia greckiego, od słów hele (blask), helane (pochodnia) lub selene (księżyc)

To osoba, która nie powie złego słowa o innych. Uważa, że prawda zawsze się obroni i postępuje tak, aby inni byli zadowoleni. Ma swój urok osobisty, któremu ulegają w dorosłym życiu wszyscy mężczyźni. Marzy o szczęśliwej rodzinie i przekłada to nad karierę zawodową. Jest bardzo lubiana przez ludzi, a wielu uważają ją za wzór do naśladowania

FELICJA – to imię pochodzenia łacińskiego od słowa felix – łaskawy, szczęśliwy, życzliwy

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja impreza przebiegnie pod znakiem dobrej zabawy, koniecznie musisz zaprosić Felicję. To dusza towarzystwa, wokół której zbierają się goście. Zna wszystkie nowinki, ploteczki, dowcipy i umie je opowiadać. Na co dzień woli życie w samotności i stroni od stałych związków.

ALEKSANDRA – imię pochodzi od greckiego słowa aleksandros (obrońca ludzi)

Bardzo dobre serce, które bardzo łatwo też można zranić. To osoba, która otwiera się przed każdym, mając nadzieję, że ludzie to dobre istoty. Potrafi jechać na drugi koniec miasta, aby pomóc rodzinie i nie widzi problemu w tym. Niesamowicie inteligentna i bystra – mogłaby wiele osiągnąć, ale uważa, że jej się to nie należy.

MALWINA – to imię pochodzące z języka germańskiego i będące żeńską formą imienia Malwin, które to powstało od słów mahal (sprawiedliwość) i wini (przyjaciel).

Mówi się, że imię to należy do osoby, która oddaje się bez reszty. Na pierwszym miejscu stawia dobro swoich dzieci i męża, w którym zakochała się od pierwszego wejrzenia. On jest dla niej autorytetem i uważa, że lepiej nie mogła trafić z wyborem. Oddana, wierna, lojalna i przyjazna – ideał, nie kobieta.

Happy

FRANCISZEK – to imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słowa frank (wolny) i oznacza człowieka wolnego, z plemienia Franków

Wszyscy go lubią i liczę się z jego zdaniem. Ma zdolności przekazywania wiedzy oraz pozyskiwania sobie wiernych słuchaczy, dlatego też idealnie sprawdza się w roli wykładowcy, polityka lub kogoś, kto świeci przykładem.

PAWEŁ – jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa paulus (drobny, mały)

Ma charyzmę, której mogą pozazdrościć mu inni mężczyźni. Potrafi zaczarować każdą kobietę i sprawić, że wszyscy przekonają się do jego racji, a on sam zawsze wychodzi zwycięsko ze wszystkich opresji. Spada na cztery łapy, roztaczając przy okazji pewną magię.

KAJETAN – imię męskie pochodzenia łacińskiego

To dobry i pokorny człowiek, który swoją uczynnością potrafi przekonać do siebie każdego. Nie ma problemu w tym, aby nocą wyjechać po swojego przyjaciela na dworzec, odebrać drugiego pijanego z imprezy, a trzeciego pocieszyć po zerwaniu z dziewczyną.

MATEUSZ – to imię pochodzenia hebrajskiego, od słowa Mattania (dar Jahwe, dar Boży)

Najbardziej lubi adrenalinę i związane z tym życie na krawędzi, ale nie przeszkadza mu to w tym, aby być sumiennym, dobrym i oddanym mężem oraz lojalnym pracownikiem, o którego biją się pracodawcy. Jest także dobrym ojcem, który dba o swoje dzieci i uważa, że to jego najważniejszy i najcenniejszy skarb.

SEBASTIAN – to imię pochodzenia greckiego, od słowa sebastos co oznacza: dostojny, czcigodny, znakomity

Romantyk i idealista, który uważa, że istnieje na świecie miłość, ludzie potrafią być dla siebie dobrzy i ciągle wierzy, że da się żyć bez kłamstwa ,zawiści i zazdrości. Cieszy się z każdego dnia, a swoją pozytywną energią zaraża innych.

Happy

Czy w Waszych przypadkach się zgadza?

Może Cię zainteresować