×

Zmarło niemowlę zarażone koronawirusem. Pierwszy taki przypadek na świecie

Zmarło niemowlę zarażone koronawirusem! To pierwszy taki przypadek na świecie i dowód na to, że choroba Covid-19 jest groźna nie tylko dla osób w podeszłym wieku. Chociaż rzadko dotyka dzieci, to jednak całkowicie ich nie omija.

Nowy kraj jest na szczycie „niechlubnej” listy

Przez ostatnie dni jesteśmy świadkami nowej koniunktury. Chiny powoli zaczynają przezwyciężać koronawirusa i choć wciąż jest tam dziesiątki przypadków, pandemia jest tam już kontrolowana. Włochy mają najcięższą sytuację w Europie, jednak wsparcie pojawiło się ze strony Chin oraz Kuby w postaci sprzętu oraz medyków, wspierających włoskich lekarzy.

Obecnie na szczycie liczby zachorowań znajdują się Stany Zjednoczone, gdzie odnotowano ponad 123 tys. przypadków choroby COVID-19. Rząd USA bagatelizował sprawę wirusa, póki sytuacja nie zaczęła być niebezpieczna. Amerykańscy pracodawcy masowo zwalniają ludzi, powodując, że nie tylko koronawirus staje się tam problemem.

Największą liczbę przypadków zdiagnozowano w Nowym Jorku. To aż 53 455 osób zakażonych koronwirusem.

Zmarło niemowlę zarażone koronawirusem

Gubernator Illinois JB PritzkerJB Pritzker wczoraj poinformował, że zmarło dziecko, które uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Według przekazanych informacji dziecko to miało mniej niż rok i mieszkało w hrabstwie Cook.

Jak powiedział w oświadczeniu dyrektor Illinois Department of Public Health dr Ngozi Ezike:

Nigdy wcześniej nie było śmierci związanej z COVID-19 u niemowlęcia. Trwa pełne dochodzenie w celu ustalenia przyczyny śmierci. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tego śmiertelnego wirusa. Jeśli nie w celu ochrony siebie, to w celu ochrony osób wokół nas.

W Illinois zdiagnozowano 3491 przypadków koronawirusa, a śmierć z powodu choroby poniosło 47 pacjentów. Pritzker potwierdził wiadomości, że centrum kongresowe McCormick Place w Chicago będzie pierwszym szpitalem polowym w Illinois oraz zapowiedział, że podejmuje odpowiednie starania w kwestii pandemii:

Nie czekamy na najgorsze, przygotowujemy się na najgorsze.

Gubernator stale opisuje sytuacje na swoim Twitterze oraz dzieli się odpowiednimi wskazaniami dotyczącymi obecnej sytuacji. Nie kryje się także z krytyką pod adresem Donalda Trumpa oraz jego gabinetu.

Źródła: www.rmf24.pl, www.theguardian.com, www.chicagobusiness.com, www.dailymail.co.uk, www.foxnews.com
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować