×

Udostępniła zdjęcie z córeczką sekundę przed tragedią, która wydarzyła się na zjeżdżalni

Matka trójki dzieci ostrzega innych rodziców przed tym, aby nigdy nie wsiadali na zjeżdżalnię ze swoimi dziećmi. To w jej przypadku skończyło się tragicznie…

We wrześniu 2015 roku Heather Clare zabrała swoje 12-miesięczne bliźniaki, Meadow i Matthew, do Heckscher Park w Huntington w stanie Nowy Jork, aby spędzić dzień na placu zabaw. Po umieszczeniu Matthew na kolanach i zdjęciu go z jednego z parkowych długich zjeżdżalni, Clare wzięła córeczkę na ręce i razem z nią usiadła na zabawkę – i wtedy wszystko się zaczęło.

Wziąłem Meadow na kolana, razem usiadłyśmy na zjeżdżalni. W połowie zdałam sobie sprawę, że jej stópka zaklinowała się między mną a zjeżdżalnią. Próbowałam to jakoś zatrzymać, ale to były sekundy, w czasie których jeszcze mój mąż zrobił zdjęcie, na którym przypadkiem uchwycił tę tragedię…

Zdjęcie masowo zaczęli udostępniać rodzice

Na zdjęciu niestety wszystko dokładnie widać. Noga małej Medaow utknęła na zjeżdżalni. Dosłownie sekundę po tym zdarzeniu, dziecko zaczęło niewyobrażalnie płakać.

Kiedy schodziliśmy na dół, ona tak płakała, że nie da się tego opisać słowami. A najsmutniejsze było to, że ta kontuzja wydarzyła się zaledwie trzy dni po tym, gdy moja córka nauczyła się chodzić. To było okropne, zwłaszcza że czułam się tak, jakby to była moja wina

Clare szybko pojechała na izbę przyjęć, gdzie lekarze oznjmili, że Meadow złamała piszczel i kość strzałkową. Niestety, mając zaledwie roczek, musiała mieć gips na nodze przez prawie 4 tygodnie. Lekarze w szpitalu wyznali, że tego typu sytuacje mają miejsce bardzo często.

Smutny początek stawiania kroków…

Lekarze w szpitalu powiedzieli załamanym rodzicom, aby nigdy więcej nie robili tak z dziećmi.

Doradzono nam, abyśmy nigdy więcej tak nie robili. Nawet nie można siadać na zjeżdżalnię i łapać za nogi dziecko, bo i tak jest duże ryzyko, że nóżki maleństwa podwiną się pod nasze

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez American Academy of Pediatrics w 2017 roku ponad 350 000 dzieci, które nie ukończyły 6 lat, zostało rannych na zjeżdżalniach w Stanach Zjednoczonych w latach 2002-2015.

Strach o zdrowie

Istniały obawy, że przez to nóżka Meadow będzie krótsza, ale już minęły trzy lata od tego przykrego wypadku i wszystko wróciło do normy, a mała się prawidłowo rozwija.

Najgorsze jest to, że inni rodzice nie mają świadomości, że to jest niebezpieczne. Rozmawiałam z mamami, a one nie miały pojęcia, więc naprawdę zmusiło mnie to do opublikowania tego zdjęcia publicznie na Facebooku, bo chciałam dotrzeć do większej liczby osób. Cieszę się, że ta informacja dotarła do tak dużej ilości rodziców. Wiele osób do mnie pisało prywatne wiadomości, w których dziękowano mi za to, że głośno mówię o tak ważnych rzeczach. Mam nadzieję, że rodzice będą mieć to na uwadze.

 

A czy Ty tak zjeżdżasz z dzieckiem na zjeżdżalni?

Może Cię zainteresować

zamknij