×

50 urzekających zdjęć uczennic z całego świata, które są najlepszym dowodem na to, że każdy ma prawo do edukacji

Na całym świecie aż 65 mln dziewczynek nie chodzi do szkoły. Spośród 774 mln ludzi na całym świecie, którzy są analfabetami, 2/3 to kobiety. Do szkół podstawowych uczęszcza aż o 33 mln mniej dziewczynek niż chłopców.

Czy statystki te mają znaczenie? Oczywiście, że tak. Przeprowadzone badania pokazują, że edukowanie dziewcząt może uratować mln istnień, w tym życie młodych dziewcząt na całym świecie.

Statystyki są zaskakujące: jeśli każda kobieta na świecie miałaby podstawowe i średnie wykształcenie, zgony dzieci spadłyby o połowę, w ten sam sposób szansę na dłuższe życie miałoby 3 mln ludzi. W przypadku dziewczyny, która ma ukończone 8 lat edukacji, prawdopodobieństwo, że wyjdzie za mąż jako dziecko jest 4 razy mniejsze. Co więcej, jeśli dziewczyna zdobędzie choć jeden dodatkowy rok edukacji, może zarobić 20% więcej jako osoba dorosła.

Tak więc edukacja jest bardzo ważna. Dlatego każde dziecko powinno mieć prawo do uzyskania wykształcenia, niezależnie od płci i pochodzenia.

Poniżej znajdziesz niezwykłą galerię z 50 fotografiami uczennic z rożnych zakątków świata. Zdjęcia te są najlepszym dowodem na to, jak ogromną rolę w życiu człowieka pełni edukacja.

Tematyka dzisiejszego wpisu jest bardzo ważna, dlatego też powinna dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Aby tak się stało, i Ty udostępnij ten wpis dalej!

Może Cię zainteresować

zamknij