Kategorie NewsyPolskaŻycie

Wszedł do pralni i z zimną krwią zastrzelił 26-letnią Kristinę. Znany jest jego motyw

Zabójstwo w Gorzowie Wielkopolskim to tragiczny wynik wczorajszych wydarzeń. Do miejscowej pralni po południu wszedł mężczyzna, który zastrzelił jedną z pracownic. Obława trwała kilka godzin – zaangażowano nie tylko polską, ale także niemiecką policję. Według najnowszych doniesień sprawca morderstwa nie żyje.

Zabójstwo w pralni w Gorzowie Wielkopolskim

Wczoraj dotarła do nas informacja, że w Gorzowie Wielkopolskim trwa obława. W środę 11 września przed godziną 13, do pralni przy ulicy Owczej wszedł 26-letni Paweł R.

Paweł R. sprawca zabójstwa w gorzowie wielkopolskim
Facebook

Mężczyzna podszedł do pracującej tam 26-letniej Kristiny V. i oddał strzał w głowę. Znał swoją ofiarę i wcześniej bywał u niej w pracy, więc doskonale wiedział gdzie jej szukać. Zaszokowani właściciele zakładu próbowali reanimować Ukrainkę. Niestety życia kobiety nie udało się uratować.

Kristina V. zamordowana w gorzowie wielkopolskim
Facebook

Paweł R. doskonale znał ofiarę

Jak donosi „Fakt”, motywem przerażającej zbrodni Pawła R. miał być zawód miłosny. Kobieta swego czasu spotykała się z 26-latkiem. Rozstała się z nim jakiś czas temu i zaczęła spotykać się z innym mężczyzną.

policjanci badający zabójstwo w gorzowie wielkopolskim
Twitter

Morderca nie chciał pogodzić się z decyzją Kristiny V. i zaplanował zbrodnię. Po tym, jak zrealizował swój makabryczny plan, uciekł z miejsca zdarzenia.

policjanci badający zabójstwo w gorzowie wielkopolskim
Twitter

O tragicznym zajściu opowiedział pracownik pobliskiego warsztatu samochodowego:

Przybiegła do nas żona kolegi i powiedziała, że zastrzelili jakąś kobietę w prali. Do pralni wszedł mężczyzna, wyjął pistolet, strzelił w głowę kobiecie i uciekł. (…) Próbował ją reanimować kierownik pralni, ale nie było już czego ratować, bo miała tak rozwaloną głowę. Był to strzał z bliskiej odległości

miejsce schwytania Pawła R.
Facebook

Obława po zabójstwie w Gorzowie Wielkopolskim

Policja natychmiast zaczęła obławę na Pawła R. Nadal był uzbrojony i niebezpieczny. Funkcjonariusze wiedzieli, że porusza się samochodem marki mazda, najprawdopodobniej w stronę Berlina. Z tego powodu do akcji włączyli się także niemieccy policjanci. To właśnie za naszą zachodnią granicą, zakończył się pościg za 26-latkiem.

miejsce schwytania Pawła R.
Facebook

Zabójstwo w Gorzowie Wielkopolskim – sprawca nie żyje

Na polskich i niemieckich drogach natychmiast ustawiono blokady. Okazało się, że Paweł R. zdążył już opuścić kraj. Obława zakończyła się po kilku godzinach. Niemiecka policja zastrzeliła 26-latka pod Berlinem.

Sprawę skomentował Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji:

Z informacji przekazanych przez niemiecką policję wynika, że 26-letni mężczyzna podejrzewany o zabójstwo pracownicy jednej z gorzowskich pralni został zastrzelony przez niemiecką policję niedaleko Berlina. Z przekazanych nam nieoficjalnie informacji wynika, że mężczyzna został zatrzymany do kontroli na drodze i kiedy wysiadał z auta, sięgnął po broń. Wówczas jeden z niemieckich funkcjonariuszy strzelił do niego. W wyniku postrzału 26-latek zmarł. Na razie nie znamy dokładnych okoliczności tego zdarzenia