×

Mieszkał w pokoju, który mierzy… 2 metry kwadratowe! W podobnych warunkach żyje wiele osób

Właściciel został przyłapany na tym, jak wynajmował jednemu ze studentów pokój przypominający… trumnę! Pomieszczenie o powierzchni 2 metrów kwadratowych znajdowało się w przepełnionym do granic możliwości domu w Beckton.

Andrew Barker/Newham Council

1-osobowe pokoje były po brzegi wypełnione piętrowymi łóżkami, a wszystko po to, aby zarobić jak najwięcej!

Andrew Barker/Newham Council

Druzgocące warunki mieszkalne zostały zauważone przez funkcjonariuszy podczas kontroli mieszkań prywatnych właścicieli. Była to okolica, w której już wcześniej sporo mówiło się o wyzyskiwaniu i nieuczciwości wobec studentów.

W tym samym czasie, inspektorzy odkryli również inne mieszkanie, gdzie trzy osoby płaciły po 200 funtów miesięcznie za dzielenie jednego, ciasnego pokoju!

W XXI wieku, w jednym z najbogatszych miast świata młody człowiek jest zmuszany do płacenia setek funtów za wynajęcie powierzchni wielkości szafy, spanie obok gazomierza i narażanie własnego życia.

Andrew Barker/Newham Council

Zdjęcia z naszych wizyt pokazują, że choć walczymy z wyzyskiwaczami, wciąż jest ich pełno! Mamy nadzieję, że rząd nie będzie nas blokował i pozwoli na dalsze działania w tej sprawie – mówi jeden z funkcjonariuszy.

Właściciele, którzy są zamieszani w wykorzystywanie studentów i nie tylko, mogą ponieść karę w wysokości do 30 000 funtów (prawie 150 tysięcy złotych!).

Wykorzystywani najemców to ostatnio dość nagłaśniany temat. Studenci, którzy nie mogą znaleźć mieszkania lub nie mają wystarczającej ilości funduszy, godzą się na każde warunki, a bezlitośni właściciele wykorzystują to, jak tylko mogą.

Czy to się kiedyś skończy?

Polecane

Może Cię zainteresować