×

Klient zlecił im przebudowę mieszkania. To, co z nim zrobili… Niewiarygodne!

 

Wiele osób uważa, że życie w małych przestrzeniach jest niemożliwe. Zwolennicy tej teorii nie potrafią dostrzec zalet i piękna małych pomieszczeń, które również można urządzić w bardzo ciekawy sposób. Co więcej, wcale nie jest powiedziane, że małe mieszkania nie mogą być funkcjonalne! O czym przekonacie się już za chwilę!

East Village Studio to prywatna rezydencja, zaprojektowana przez Jordan Parnass Digital Architecture. Mieszkanie znajduje się w Nowym Jorku w USA. Jego całkowita powierzchnia wynosi 46 metrów kwadratowych!

Klientowi, który zakupił nieruchomość w 1999 roku, przed boomem ostatniej dekady, zależało na stworzeniu funkcjonalnego mieszkania, bo jak się okazało miejsce to nie było wykorzystywane jedynie jako przestrzeń do życia i biuro. Jego właściciel przechowywał w nim również wiele przedmiotów, w wyniku czego w niewielkim mieszkaniu zrobiło się bardzo tłoczno i zaczęło brakować miejsca.

Po wysłuchaniu klienta i obejrzeniu mieszkania, pracownicy JPDA opracowali projekt przebudowy, który opierał się na 3 głównych zasadach. Po pierwsze zdecydowano, że należy pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Po drugie, postanowiono stworzyć funkcjonalne i zainspirowane przyrodą przestrzenie do gotowania, sprzątania, spania i przetrzymywania rzeczy. Po trzecie, sprawić, aby mieszkanie wyglądało na bardziej „dojrzałe”.

Tak więc postanowiono wykorzystać każdą możliwość do przechowywania rzeczy, a następnie połączyć ze sobą wszystkie przestrzenie za pomocą motywu przewodniego, jakim stało się drewno. Zdecydowano również, że doskonałym uzupełnieniem drewnianych akcentów będą białe powierzchnie szafek na wysoki połysk.

Efekt końcowy projektu naprawdę robi wrażenie. A całe mieszkanie to najlepszy dowód na to, że nawet w małym mieszkaniu można stworzyć ciepłą przestrzeń do życia i miejsce do pracy!

W tym mieszkaniu znajdziecie wszystko co jest potrzebne do codziennego funkcjonowania, miejsce do spania, kuchnię, łazienkę, a nawet biuro do pracy!

projekt-malego-mieszkania (1)

Jest również salon, w którym można się zrelaksować.

projekt-malego-mieszkania (2)

Każda możliwa przestrzeń została wykorzystana w 100%. W tym przypadku schody okazały się świetnym miejscem do przechowywania rzeczy!

projekt-malego-mieszkania (3)

Choć mieszkanie nie jest duże, jest w pełni funkcjonalne!

projekt-malego-mieszkania (4)

Sypialnia

projekt-malego-mieszkania (5)

Biuro

projekt-malego-mieszkania (6)

Kuchnia

projekt-malego-mieszkania (7)

Tu również motywem przewodnim jest drewno.

projekt-malego-mieszkania (8)

Łazienka

projekt-malego-mieszkania (9)

Znalazło się miejsce i na prysznic.

projekt-malego-mieszkania (10)

I na koniec kilka wizualizacji 3D.

projekt-malego-mieszkania (11)

projekt-malego-mieszkania (12)

Axon_1

 

No i jak się Wam podoba? Moglibyście mieszkać w takim miejscu? Bo ja z pewnością tak!

Polecane

Może Cię zainteresować