×

Miejsce na ciele, w którym wychodzą pryszcze ma swoją przyczynę. Lepiej, żeby nie była to pupa!

Pryszcze są nie tylko zmorą nastolatków, niestety cierpią na nie także dorośli. Ciężko doszukiwać się przyczyny – jest to szukanie igły w stogu siana. Jednak poniższe informacje mogą Ci nieco przybliżyć problem i uzmysłowią, że pojawiania się zmian na skórze w konkretnych miejscach zależy do różnych czynników. Nie zawsze mają one wspólny mianownik!

1. Pupa

Jeśli zauważysz pryszcze na pośladkach, może mieć to związek z obcisłą bielizną oraz brakiem higieny.

2. Broda i szyja

Może to mieć związek z nadmiernym spożyciem produktów mlecznych, takich jak ser, twaróg, mleko lub jogurt. Dlatego należy ograniczyć ich spożywanie, jeśli chcesz mieć gładką szyję. Nadmiar kortyzolu we krwi także może prowadzić do tego, że Twoja skóra w tych miejscach nie będzie wyglądać zbyt atrakcyjnie. Zdarza się także, że ludzie narażeni na stres mogą borykać się z takim problemem, dlatego warto mieć pod kontrolą zmartwienia i nie pozwalać, aby one sprawowały władzę nad Twoim życiem. Skóra odzwierciedla Twój stan psychiczny.

3. Ramiona i plecy

Często jest to oznaką zaburzenia trawienia. Należy pić wówczas dużo wody. Jeśli ten stan się nie zmienia, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

4. Klatka piersiowa

To z kolei może mieć związek z zaburzeniami równowagi hormonalnej. U kobiet taką reakcję mogą wywoływać pigułki antykoncepcyjne, a u mężczyzn wypryski na klatce piersiowej pojawiają się, gdy wytwarzają za dużo testosteronu. Aby kontrolować tę sytuację, panie mogą udać się do ginekologa, aby zmienić leki.

5. Łokcie

Możesz być na coś uczulony, ale w poważniejszych stanach może to mieć związek z zakażeniem grzybiczym.

6. Brzuch

Zbyt wysoki poziom cukru, ale także brak równowagi cukru we krwi mogą doprowadzić do takiego stanu. Jeśli wypryski nie znikają, gdy ograniczysz słodycze, koniecznie udaj się do lekarza.

7. Nogi

Tak, nawet na nogach mogą wystąpić wypryski. To powszechne, gdy masz niedobór witamin lub jesteś na coś uczulony. Warto także sprawdzić, czy nie reagujesz źle na produkty kosmetyczne lub proszek do prania.

Jak widać, istnieje wiele przyczyn, od których zależy to, w jakiej kondycji jest skóra. Warto zwrócić na to uwagę i w razie potrzeby skonsultować się z dermatologiem. Można także zmniejszyć spożywanie fast foodów i przetworzonej żywności. Postaw na picie wody – nawet do 2 litrów dziennie.

Może Cię zainteresować