×

Rzecznik praw dziecka o biciu: „Klaps nie zostawia wielkiego śladu”

Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka, w wywiadzie udzielonym DGP, mówi o tym, jakie ma podejście do klapsów, a jakie do bicia. Jego zdaniem te dwie czynności należy rozdzielić, bo się od siebie różnią. Czy aby na pewno? Jego słowa natychmiast poruszyły internautów. Rozpoczęła się żywa dyskusja, ponieważ większość ludzi nie może uwierzyć w to, że osoba, która zajmuje takie stanowisko, tak bezproblemowo mówi o przemocy, jaką niewątpliwie ich zdaniem są klapsy.

Magdalena Rigamonti zapytała w bezpośredni sposób o to, czy Mikołaj Pawlak nie ma nic przeciwko dawaniu klapsów

To właśnie ta odpowiedź wywołała tak wielkie kontrowersje. Dlaczego? Rzecznik powiedział, że „klaps nie zostawia wielkiego śladu”. Z wywiadu dowiadujemy się także, że jego zdaniem „trzeba odróżnić klapsa od bicia” oraz że „absolutnie nie wolno bić dzieci. I to jest bezwzględne”. Brak konsekwencji? A może zdaniem Mikołaja Pawlaka wspomniany wcześniej klaps nie jest czynnością fizyczną?

Internauci od razu zaczęli komentować tę wypowiedź. Zaciekawiło i zaniepokoiło ich to, że z jednej strony Rzecznik Praw Dziecko mówi stanowcze NIE przemocy wobec dzieci, ale nie ma nic przeciwko klapsom

W sieci pojawiło się wiele wpisów odnoszących się do tej wypowiedzi. Na stronie na Facebooku „Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę” autorzy napisali:

Nie sposób nam milczeć wobec wypowiedzi Rzecznika Praw Dziecka – Mikołaja Pawlaka na temat bicia. Po raz kolejny przypominamy, że KLAPS jest przemocą. To nie jest metoda wychowawcza, a wyraz bezradności rodzica. Klaps sprawia ból, przykrość, poniża. Uczy strachu i przemocy. Bicie dzieci jest w naszym kraju prawnie zakazane od 2010 roku.

Dzieci można wychowywać własnym dobrym przykładem oraz stawianiem granic miłością i szacunkiem. Nie zgadzamy się na przyzwalanie na bicie dzieci!

Czy popieracie słowa Mikołaja Pawlaka, może uważacie inaczej niż on?

Może Cię zainteresować

zamknij