×

Wypełnił ciastka pastą do zębów i dał je bezdomnemu. Nagrywał mężczyznę i śmiał się z niego

Popularne obecnie kanały YouTube prowadzone przez młodych ludzi niestety zdarza się, że są przepełnione agresją, przemocą i brakiem empatii. Tak było w przypadku Kanghua Rena, który uznał, że naśmiewanie się z głodnego bezdomnego będzie czymś, co na pewno podkręci jego statystki… Na szczęście ktoś zwrócił na to uwagę i zgłosił sprawę na policję.

Wszystko zaczęło się od tego, że YouTuber wręczył bezdomnemu 20 euro jałmużny, a dodatkowo dał mu ciastka

Niby nic złego – można sobie pomyśleć, ale Kanghua Ren wcześniej dokładnie się do tego przygotował. Do ciastek zamiast kremu wycisnął pastę do zębów. Czy naprawdę myślał, że to będzie takie śmieszne?

Zdarzenie miało miejsce na początku 2017 roku. ReSet (pseudonim na YouTube) dokładnie wszystko nakręcił i opowiadał, jak zamienia krem z pastą do zębów

Ciastka, które wręczył bezdomnemu spowodowały, że mężczyzna natychmiast zwrócił je, co także zresztą zarejestrował bezduszny YouTuber. Dodatkowo umieścił pod filmem komentarz: „Pomoże mu to wyczyścić zęby – nie sądzę, by czyścił je od czasu, gdy stał się biedny”. Do zdarzania doszło w Barcelonie, gdzie Ren mieszka od dzieciństwa. Szybko sprawa trafiła na policję i mężczyzna stanął przed sądem. W trakcie procesu wyszło na jaw, że kiedyś nakręcił podobny film, w którym częstował starsze osoby i dzieci… kanapkami z odchodami.

YouTuber został skazany na 15 miesięcy więzienia, a dodatkowo dostał nakaz zamknięcia na pięć lat na YouTube i w innych mediach społecznościowych

ReSet przyznał się do tego, co zrobił, ale nie widać było w nim szczególnej skruchy. Sąd nie miał wątpliwości, że czyn mężczyzna był karygodny i określił je jako naruszenie moralnej integralności bezdomnego. Mężczyzna, który padł ofiarą kpin, to Gheorghe L., który pochodzi z Rumunii, gdzie był pasterzem.

Aż człowiekowi robi się niedobrze, gdy czyta, do czego są zdolni ludzie…

Polecane

Może Cię zainteresować