×

Wypadek awionetki na Bemowie! Ruch na lotnisku został wstrzymany

Wypadek awionetki na Bemowie. Do zdarzenia doszło w piątek 7 sierpnia około południa. Podczas kołowania mały samolot przewrócił się na dach. Są ranni.

Pechowe lotnisko

Lotnisko Warszawa-Babice prześladuje ostatnio pech. Rok temu warszawski ratusz, zaniepokojony faktem, że z małego lotniska na Bemowie startuje dziennie więcej samolotów niż z Okęcia, nakazał ograniczenie lotów do 100 dziennie. Zarządca lotniska złożył odwołanie, przy wsparciu wiceburmistrza dzielnicy, Macieja Laska, byłego przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, który sam uczy tu pilotów. Tłok na lotnisku na razie pozostał, a na efekty nie trzeba było długo czekać.

Półtora miesiące temu doszło do wypadku samolotu na warszawskim Bemowie po tym, gdy lotnisko straciło kontakt z pilotem. Na początku lipca doszło do rozbicia dwóch samolotów na płycie lotniska.

Wypadek awionetki na Bemowie

Do kolejnego wypadku doszło w piątek 7 sierpnia. Podczas kołowania na pasie startowym samolot nieoczekiwanie przewrócił się na dach. W kabinie znajdowały się dwie osoby.

Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak ujawnił w rozmowie z portalem Warszawa w Pigułce, kpt. Wojciech Kapczyński z zespołu Prasowego Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy, osoby te o własnych siłach opuściły kabinę awionetki jeszcze przed przybyciem ratowników.

Obecnie poszkodowani znajdują się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Na miejscu pracują trzy zespoły straży pożarnej a ruch na lotnisku został zablokowany.

Ustaleniem przyczyn wypadku zajmie się Specjalna Komisja ds. Badania Wypadków.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: warszawa.wyborcza.pl, warszawawpigulce.pl, www.popularne.pl
Fotografie: Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować