×

Przerażający wypadek samolotu w Rosji. Piloci zginęli na miejscu

Tragiczny wypadek samolotu w Niżnieangarsku na południu Rosji. Maszyna pasażerska AN-24, która leciała do Ułan-Ude, musiała awaryjnie lądować. Niestety, uderzyła w budynek. Po chwili zaczęła płonąć.

Nie zmieścił się w pasie

Do tego tragicznego wypadku doszło 27 czerwca w Niżnieangarsku. Właśnie w tej miejscowości awaryjnie musiał lądować samolot pasażerski An-24. Jak podają Rosyjskie media, w czasie manewru nie zmieścił się w pasie, a w konsekwencji uderzył w budynek. Po chwili zaczął płonąć.

Przestał działać silnik

Sekretarz prasowy władz republiki Aleksiej Fiszew poinformował, że piloci zdecydowali się na takie rozwiązanie po tym, jak jeden z silników maszyny przestał działać.

Zginęło dwóch pilotów

Rosyjska agencja TASS podała, że w wyniku wypadku na miejscu zginęło dwóch pilotów maszyny, z kolei siedmiu pasażerów trafiło do szpitala. 43 osobom szczęśliwie nic się nie stało. Aleksiej Fiszew sprecyzował te informacje:

Podczas awaryjnego lądowania samolotu pasażerskiego AN-24 w Niżnieangarsku zginęło dwóch pilotów Uratowano 42 osoby dorosłe i 1 dziecko. 7 osób odniosło obrażenia

Może Cię zainteresować

zamknij