×

Strażacy wyłowili z wody ciało 32-letniego mężczyzny. Był ich kolegą

Wyłowiono ciało mężczyzny, który zaginął w niedzielę. 32-letni mieszkaniec gminy Łącko wybrał się na ryby. Na brzegu Dunajca znaleziono jego ubrania, plecak i telefon.

Tajemnicze zaginięcie

32-letni Zenon, mieszkaniec miejscowości Czerniec w gminie Łącko zaginął w niedzielę 28 czerwca. Powiedział rodzinie, że idzie na ryby i już nigdy nie wrócił. Nad Dunajcem znaleziono jego rzeczy osobiste: ubrania i plecak, w którym były dokumenty i telefon.

W poszukiwania włączyły się wszystkie służby, tym gorliwiej, że zaginiony mężczyzna był bliskim znajomym strażaków z OSP Czerniec. W akcji wzięli udział także policjanci z psami i ratownicy GOPR. Poszukiwania utrudniły ulewy, po których nurt Dunajca stał się bardzo niebezpieczny, a dno grząskie.

Wyłowiono ciało mężczyzny

W piątek 3 lipca strażacy znaleźli ciało na kratach zabezpieczających turbiny elektrowni wodnej w Świniarsku pod Nowym Sączem. Wiedzieli, gdzie szukać, bo miejsce wskazał im pracownik elektrowni, który zauważył niepokojący obraz na ekranie monitoringu. Po wyłowieniu zwłok z wody, strażacy rozpoznali w nich poszukiwanego kolegę. Bliska osoba 32-letniego Zenona potwierdziła te podejrzenia.

Jak ujawnia Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji w rozmowie z Fakt24:

Zwłoki mężczyzny zauważył na ekranie monitoringu pracownik elektrowni wodnej w Świniarsku. W piątek, 3 lipca po godz. 18 na miejsce wezwano strażaków, policjantów i prokuratora. Wyłowione z rzeki ciało pasowało do rysopisu 32-letniego Zenona, mieszkańca miejscowości Czerniec w gminie Łącko, który był poszukiwany od kilku dni. Rodzina zidentyfikowała ciało mężczyzny zaginionego kilka dni temu. Jego zwłoki zostały zabezpieczone do sekcji. Przyczyny śmierci mężczyzny wyjaśni prokuratorskie śledztwo.

Niestety potwierdziły się informacje że ciało odnalezione w Świniarsku to nasz kolega druh Zenon Czech. W imieniu…

Opublikowany przez OSP Czerniec Piątek, 3 lipca 2020

Źródła: www.fakt.pl, www.facebook.com

Polecane

Może Cię zainteresować