Kategorie NewsyŚwiat

Włożyła jajka do mikrofalówki. Gdy je wyciągnęła, wybuchły jej w twarz

Bethany Rosser zapamięta ten poranek na zawsze. Chciała przyrządzić sobie gotowane jajka na śniadanie. Zaczęła się zastanawiać, czy jest szansa na to, aby przygotować je w mikrofalówce. Liczne odpowiedzi internautów utwierdziły ją tylko w tym, że śmiało może to zrobić. Już po kilku minutach żałowała tej decyzji.

22-latka w Internecie przeczytała, że można bezpiecznie ugotować jajka w mikrofalówce, o ile do wody doda się sól

Jak przeczytała, tak też zrobiła. Zgodnie z instrukcjami, gotowała jajka w skorupkach przez sześć minut w urządzeniu o mocy 900 W, a następnie wyjęła je z kuchenki mikrofalowej, aby ostygły.

Włożyła jajka do mikrofalówki. Gdy je wyciągnęła, wybuchły jej w twarz

„Gdy zajrzałam do naczynia, żeby zobaczyć, czy jajka nadają się już do jedzenia, one z całą mocą wybuchły mi w twarz”

Gdy to się stało, Bethany była w domu sama. Mimo że oko spuchło jej do tego stopnia, że nic nie widziała, a twarz ją paliła, była w stanie zadzwonić pod 999. Udało jej się jeszcze przemyć buzię lodowatą wodą, ale jej skóra już zaczynała się łuszczyć. Została przewieziona na oddział oparzeń w Queen Elizabeth Hospital Birmingham, gdzie została poddana leczeniu. Bethany mówi, że nie jest jasne, czy uszkodzenie jej prawego oka jest trwałe.

Włożyła jajka do mikrofalówki. Gdy je wyciągnęła, wybuchły jej w twarz

„Przez pierwsze godziny moje oko było tak spuchnięte, że nie mogłam nawet go otworzyć. Teraz już delikatnie je otwieram i widzę zamazany obraz”

To było tak przerażające przeżycie, że nigdy tego nie zapomnę. Czułam, jak moja skóra się odrywa. Nigdy w życiu nie byłam tak przerażona – trzęsłam się i płakałam. Wypadek był bez wątpienia najgorszym dniem w moim życiu. Do tego dowiedziałam się, że nie tylko ja z mojego otoczenia w podobny sposób chciałam ugotować jajka. Jednak tylko mnie spotkało coś takiego. Jestem zła na siebie i na to, co przeczytałam w Internecie. Błagam, nie powtarzajcie mojego błędu

Włożyła jajka do mikrofalówki. Gdy je wyciągnęła, wybuchły jej w twarz

Wierzymy, że Bethany szybko dojdzie do siebie