×

Włożyła jajka do mikrofalówki. Gdy je wyciągnęła, wybuchły jej w twarz

Bethany Rosser zapamięta ten poranek na zawsze. Chciała przyrządzić sobie gotowane jajka na śniadanie. Zaczęła się zastanawiać, czy jest szansa na to, aby przygotować je w mikrofalówce. Liczne odpowiedzi internautów utwierdziły ją tylko w tym, że śmiało może to zrobić. Już po kilku minutach żałowała tej decyzji.

22-latka w Internecie przeczytała, że można bezpiecznie ugotować jajka w mikrofalówce, o ile do wody doda się sól

Jak przeczytała, tak też zrobiła. Zgodnie z instrukcjami, gotowała jajka w skorupkach przez sześć minut w urządzeniu o mocy 900 W, a następnie wyjęła je z kuchenki mikrofalowej, aby ostygły.

„Gdy zajrzałam do naczynia, żeby zobaczyć, czy jajka nadają się już do jedzenia, one z całą mocą wybuchły mi w twarz”

Gdy to się stało, Bethany była w domu sama. Mimo że oko spuchło jej do tego stopnia, że nic nie widziała, a twarz ją paliła, była w stanie zadzwonić pod 999. Udało jej się jeszcze przemyć buzię lodowatą wodą, ale jej skóra już zaczynała się łuszczyć. Została przewieziona na oddział oparzeń w Queen Elizabeth Hospital Birmingham, gdzie została poddana leczeniu. Bethany mówi, że nie jest jasne, czy uszkodzenie jej prawego oka jest trwałe.

„Przez pierwsze godziny moje oko było tak spuchnięte, że nie mogłam nawet go otworzyć. Teraz już delikatnie je otwieram i widzę zamazany obraz”

To było tak przerażające przeżycie, że nigdy tego nie zapomnę. Czułam, jak moja skóra się odrywa. Nigdy w życiu nie byłam tak przerażona – trzęsłam się i płakałam. Wypadek był bez wątpienia najgorszym dniem w moim życiu. Do tego dowiedziałam się, że nie tylko ja z mojego otoczenia w podobny sposób chciałam ugotować jajka. Jednak tylko mnie spotkało coś takiego. Jestem zła na siebie i na to, co przeczytałam w Internecie. Błagam, nie powtarzajcie mojego błędu

Wierzymy, że Bethany szybko dojdzie do siebie

Może Cię zainteresować

zamknij